Wędlina wycofana ze sprzedaży. Wykrycie bakterii

Polska
Wędlina wycofana ze sprzedaży. Wykrycie bakterii
Pixabay
Wędlina zawiera groźne dla zdrowia bakterie/ zdjęcie ilustracyjne

Główny Inspektorat Sanitarny w ramach ostrzeżenia publicznego dotyczącego żywności poinformował we wtorek o wycofaniu partii produktu. Powodem jest wykrycie obecności bakterii Listeria monocytogenes.

Wycofaniu podlega produkt Mielonka Tyrolska, Kraina Wędlin, 270 g, o numerze partii: 02035S oraz terminach do spożycia: 11.08.2020 i 12.08.2020.

 

Producentem jest SOKOŁÓW SA Oddział w Sokołowie Podlaskim, Aleja 550-lecia 1, 08-300 Sokołów Podlaski, weterynaryjny numer identyfikacyjny: 14290201. Dystrybutor to Jeronimo Martins Polska SA, ul. Żniwna 5, 62-410 Kostrzyn.

 

ZOBACZ: Ser koryciński wycofany ze sprzedaży

 

Sanepid przekazał, że wyniki przeprowadzonych w 2020 r. badań produktów z innych partii przez firmę Sokołów oraz zleconych do zewnętrznego niezależnego laboratorium przez Jeronimo Martins Polska nie wykazały obecności Listeria monocytogenes w żadnej innej z kontrolowanych partii mielonki tyrolskiej 270 g Kraina Wędlin.

 

ZOBACZ: Olej z ryżu wycofany ze sprzedaży

 

GIS przestrzega, że nie należy spożywać produktu Mielonka Tyrolska, oznaczonego wskazanym numerem partii i terminami przydatności do spożycia. Zjedzenie produktu zanieczyszczonego Listeria monocytogenes może prowadzić do choroby zwanej listeriozą.

laf/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie