Po weselu zaatakował partnerkę. Zabrał jej samochód i pieniądze

Polska
Po weselu zaatakował partnerkę. Zabrał jej samochód i pieniądze
Zdjęcie ilustracyjne, Pixabay_kath_arina
Wracali z wesela. Pobił partnerkę i zabrał jej samochód

Jak informuje policja, tuż po weselu 41-latek pobił partnerkę i zabrał jej samochód, telefon, pieniądze oraz dokumenty. Sprawca został zatrzymany w innym województwie. Jak się okazało, mężczyzna był poszukiwany dwoma listami gończymi, miał 0,7 promila alkoholu w organizmie oraz nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

W niedzielę rano oficer dyżurny łęczyńskiej komendy został poinformowany, że na terenie gminy Puchaczów (Lubelskie) doszło do kradzieży. Na miejscu interweniujący funkcjonariusze ustalili, że zgłaszająca kobieta wraz z partnerem przyjechała z woj. pomorskiego na przyjęcie weselne do rodziny.

 

Po powrocie z imprezy nietrzeźwy 41-latek zaczął się awanturować i zabrał swojej partnerce kluczyki od samochodu oraz portfel. Gdy kobieta chciała odzyskać swoją własność, mężczyzna miał ją popchnąć z całej siły na stolik. Kobieta nie mogła wstać i nabrać powietrza, zaś partner odjechał jej samochodem wartym 40 tys. zł, zabierając jednocześnie telefon, portfel, pieniądze i dokumenty. Pokrzywdzona trafiła do szpitala.

 

ZOBACZ: Brutalne pobicie z użyciem noża. Porachunki po zabójstwie w szkole w Wawrze?

 

Powinien odbyć karę

 

41-latek został zatrzymany przez funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie (Mazowieckie). Tłumaczył, że pokłócił się z partnerką, która została u jego rodziny.

 

Jak się okazało, mężczyzna miał w organizmie 0,7 promila alkoholu oraz nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Ponadto 41-latek był poszukiwany dwoma listami gończymi celem odbycia kary więzienia o łącznym wymiarze 232 dni. 

 

Sprawą zajmie się sąd, który zdecyduje o karze dla 41-latka. Zgodnie z kodeksem karnym za kradzież rozbójniczą grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

zdr/ml/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie