Finał Pucharu Polski. Autokar z rodzinami piłkarzy zawrócony z trasy

Polska
Finał Pucharu Polski. Autokar z rodzinami piłkarzy zawrócony z trasy
Polsat Sport
W finale Pucharu Polski zmierzą się Lechia Gdańsk i Cracovia

Jadący do Lublina na finał Pucharu Polski autokar z rodzinami piłkarzy Lechii, zawodnikami, którzy nie znaleźli się w kadrze meczowej oraz pracownikami klubu został zawrócony z powodu informacji o koronawirusie. Jeden z podróżnych miał dziewięć dni temu kontakt z osobą zarażoną.

Piłkarze i sztab szkoleniowy Lechii polecieli do Lublina w czwartek samolotem, natomiast żony i dziewczyny zawodników, pracownicy oraz osoby w różny sposób związane z klubem pojechały na mecz w piątek autokarem. Pojazd, w którym znajdowało się około 30 osób, został zawrócony do Gdańska po minięciu Łodzi.

 

ZOBACZ: Złota Piłka dla Lewandowskiego? Na pewno nie w tym roku

 

"Powodem takiej decyzji była telefoniczna informacja przekazana jednemu z podróżujących przez sanepid. Osoba ta została poinformowana, że 9 dni wcześniej miała kontakt z osobą, u której następnie stwierdzono COVID-19. Inspektor Sanitarny po wywiadzie telefonicznym uznał, że charakter kontaktu nie stanowił podstawy do podjęcia decyzji o objęciu tej osoby kwarantanną" - poinformował klub w komunikacie.

 

 

"Osoba ta bezpośrednio po rozmowie z sanepidem skontaktowała się z zarządem klubu. Mimo potwierdzenia przez sanepid, że wszystkie osoby znajdujące się w autokarze mogą kontynuować podróż i zasiąść na trybunach Areny Lublin podczas finału Pucharu Polski, zarząd klubu zdecydował, aby - dla absolutnej pewności bezpieczeństwa zawodników i kibiców - wszystkie osoby podróżujące tym autokarem wróciły do domów" - wyjaśniono.

 

"Jednocześnie podkreślamy, że osoba, która miała styczność z osobą zakażoną, nie miała bezpośredniego kontaktu z piłkarzami" - dodano.

 

Transmisja finału Pucharu Polski Cracovia - Lechia Gdańsk od godziny 20.00 w Polsacie i Polsacie Sport. Komentują Bożydar Iwanow i Jerzy Engel.

dk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie