Prezydent przy grobie Marii i Lecha Kaczyńskich. "Zaczynam od mojego mistrza"

Polska
Prezydent przy grobie Marii i Lecha Kaczyńskich. "Zaczynam od mojego mistrza"
PAP/Łukasz Gągulski
W poniedziałek prezydent przyjechał na Wawel

Prezydent Andrzej Duda złożył w poniedziałek kwiaty na grobie pary prezydenckiej Marii i Lecha Kaczyńskich na Wawelu. Upamiętniam tych, którzy przede mną pełnili urząd prezydenta RP i już odeszli; rozpoczynam od grobu mojego mistrza, mojego prezydenta - mówił w Krakowie prezydent Andrzej Duda.

Andrzej Duda odwiedził w poniedziałek Kraków; był m.in. w Katedrze na Wawelu, gdzie złożył kwiaty na grobie pary prezydenckiej Marii i Lecha Kaczyńskich.

 

- Upamiętniam tych, którzy przede mną pełnili ten urząd (prezydenta RP), a którzy już odeszli. Nie jest chyba dla nikogo dziwne, że rozpoczynam to upamiętnienie od grobu mojego mistrza, mojego prezydenta profesora Lecha Kaczyńskiego i jego małżonki Marii Kaczyńskiej; z tym jest związana moja dzisiejsza wizyta tutaj na Wzgórzu Wawelskim, żeby oddać hołd i pomodlić się przy grobie pary prezydenckiej, a także po prostu być w moim Krakowie - powiedział prezydent dziennikarzom.

 

ZOBACZ: Dera: Andrzej Duda jest lepszym prezydentem niż Lech Kaczyński

 

W czwartek Andrzej Duda złoży przed Zgromadzeniem Narodowym przysięgę i rozpocznie drugą kadencję na stanowisku prezydenta RP. Prezydent wygłosi też orędzie przed Zgromadzeniem Narodowym i przejmie zwierzchnictwo nad siłami zbrojnymi. Weźmie też udział w mszy św. za ojczyznę, którą odprawi w warszawskiej Archikatedrze im św. Jana Chrzciciela przewodniczący KEP apb Stanisław Gądecki.

 

Szef gabinetu prezydenta RP przekazał w poniedziałek, że po zakończeniu mszy św. prezydent odda hołd swoim nieżyjącym poprzednikom na urzędzie prezydenta RP; złoży wieńce i kwiaty w miejscach upamiętnienia prezydentów Gabriela Narutowicza, Stanisława Wojciechowskiego, Ignacego Mościckiego oraz przed pomnikiem Lecha Kaczyńskiego.

prz/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie