Posiedzenie Sejmu przesunięte. Znamy termin

Polska
Posiedzenie Sejmu przesunięte. Znamy termin
Polsat News
Dyrektor CIS: posiedzenie Sejmu przesunięte z 7 sierpnia na 14 sierpnia

Zaplanowane na 7 sierpnia posiedzenie Sejmu zostało przesunięte na 14 sierpnia – taka decyzja zapadła na poniedziałkowym posiedzeniu Konwentu Seniorów. Nie zmieni się termin czwartkowego Zgromadzenia Narodowego, jednak podczas obrad jego uczestnicy mają mieć maseczki i rękawiczki.

"Podczas wieczornego posiedzenia Prezydium Sejmu marszałek (Elżbieta Witek – red.) poinformowała o zmianie terminu 16. posiedzenia. Prace Izby zostały przełożone z 7 na 14 sierpnia" – napisał Grzegrzółka.

 

- 16. posiedzenie Izby zostało przełożone z sierpnia na 14 sierpnia. Ma to oczywiście związek ze zmianami w kalendarzu prac Senatu. Sejm nie ma materiału legislacyjnego, którym może się zajmować, dlatego to przesunięcie jest na 14 sierpnia – powiedział Grzegrzółka.

 

Nie zmieni się za to termin Zgromadzenia Narodowego, na którym prezydent Andrzej Duda ma złożyć ślubowanie i zostać zaprzysiężony na swą drugą kadencję. Nie będzie też ograniczeń, jeśli chodzi o liczbę uczestników.

 

W sobotę wieczorem prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz przekazał, że senator tej partii Jan Filip Libicki jest zakażony koronawirusem. - Przebywa w szpitalu w Poznaniu, czuje się dobrze - zapewnił. 

 

Libicki przekazał później, że ma gorączkę i kaszel. Później poinformowano o kolejnych zakażeniach wśród senatorów. Osoby te miały kontakt z Libickim.

 

Zmiana planów

 

W związku z potwierdzonym zakażeniem, marszałek Senatu Tomasz Grodzki zdecydował o przesunięciu zaplanowanego na przyszły tydzień posiedzenia Izby na 11-13 sierpnia. 

 

ZOBACZ: Krzysztof Kwiatkowski na kwarantannie. Miał kontakt z zakażonym senatorem

 

Na wtorek zaplanowano z kolei w izbie wyższej parlamentu przeprowadzenie testów u senatorów oraz u pracowników.

 

Pierwotnie posiedzenia miało się odbyć 7 sierpnia, dzień po Zgromadzeniu Narodowym, w trakcie którego prezydent Andrzej Duda ma złożyć przysięgę. Z kolei posiedzenie Senatu było planowane na 4-7 sierpnia.

msl/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie