Miała zorganizować pielgrzymkę, za zebrane pieniądze kupiła alkohol. Jest wyrok

Polska
Miała zorganizować pielgrzymkę, za zebrane pieniądze kupiła alkohol. Jest wyrok
Pixabay/cuetor59
Maria H., która prowadziła biuro podróży we Francji zaoferowała w jednej z parafii w Sandomierzu wyjazd na pielgrzymkę do Fatimy

Karę trzech lat pozbawienia wolności wymierzył sąd wobec Marii H., która wyłudziła od pielgrzymów z Sandomierza 600 tys. zł. Kobieta miała zorganizować ośmiodniową pielgrzymkę do portugalskiej Fatimy, ale zebrane od wiernych pieniądze wydała na luksusowy alkohol.

- Sąd wymierzy oskarżonej karę trzech lat pozbawienia wolności oraz karę grzywny. Sąd zakazał też oskarżonej na sześć lat działalności związanej z organizacją imprez turystycznych i pielgrzymkowych – powiedział w poniedziałek sędzia Jan Klocek, rzecznik Sądu Okręgowego w Kielcach.

 

ZOBACZ: Wakacje z pustym brzuchem. Poszkodowani przez biuro Jaś Wędrowniczek

 

Oskarżona musi zapłacić 8 tys. zł grzywny i prawie 6 tys. zł kosztów sądowych.

 

We wrześniu 2017 roku Maria H., która prowadziła biuro podróży we Francji zaoferowała w jednej z parafii w Sandomierzu wyjazd na pielgrzymkę do Fatimy z okazji 100-lecia objawień fatimskich. W ramach pielgrzymki, oprócz wizyty w Fatimie, było m.in. zwiedzanie Lizbony i Porto. W sumie zgłosiło się 170 osób. Jednak do pielgrzymki nigdy nie doszło.

W trakcie procesu oskarżona tłumaczyła, że miała zamiar zająć się handlem alkoholem. Za zebrane pieniądze oskarżona kupiła wina i szampany. Wycieczkę chciała opłacić po sprzedaży towaru, jednak ostatecznie nie doszło to do skutku.

Wyrok nie jest prawomocny.

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie