Kraska: "mamy kolejny rekord". Wzrost liczby zakażeń koronawirusem

Polska
Kraska: "mamy kolejny rekord". Wzrost liczby zakażeń koronawirusem
Polsat News
Waldemar Kraska podkreślił, że ze względu na trwające badania przesiewowe przypadków będzie jeszcze przybywać.

- Wciąż mamy kilka dużych ognisk, które dostarczają nowych przypadków zakażenia koronawirusem, są to m.in. kopalnie na Śląsku i duże zakłady w Małopolsce - powiedział w sobotę w Polsat News wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Resort podał, że dobowa liczba nowych chorych wyniosła 658, zmarło kolejnych 5 osób. W sumie zaraziło się chorobą COVID-19 46 tys. 346 osób, a zmarło 1721,

Ministerstwo zdrowia poinformowało w sobotę o 658 nowych potwierdzonych przypadkach koronawirusa oraz o śmierci 5 osób. Liczba nowych przypadków jest o jeden większa niż poprzedniego dnia. To trzeci dzień z rzędu z najwyższą liczbą przypadków potwierdzonych w ciągu doby od początku epidemii: było 657 potwierdzonych zakażeniach i 7 zgonów, a w czwartek o 615 zakażeniach i 15 zmarłych.

 

ZOBACZ: Kolejny rekordowy wynik. Ponad 46 tys. chorych na koronawirusa

 

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska powiedział w Polsat News, że "w sobotę jest co prawda tylko o jeden przypadek więcej, niż w piątek, ale rzeczywiście mamy kolejny rekord". Zaznaczył też, że "to nie są takie przyrosty, że ta ilość jest podwajana, tylko mamy mniej więcej constans".

 

Przypadków na Śląsku będzie jeszcze przybywać

 

Wiceminister resortu zdrowia dodał, że na czele zestawienia zachorowań z podziałem na województwa są: śląskie (214 nowych zakażeń) i małopolskie (157).

 

ZOBACZ: Jak pandemia koronawirusa wpłynęła na wakacyjne plany Polaków?

 

- Mamy tam sześć dużych ognisk, które w dalszym ciągu dostarczają nam tych nowych przypadków zakażenia: to są kopalnie i duże zakłady w Małopolsce - powiedział Kraska. I dodał, że prowadzone są tam testy przesiewowe, a zatem "tych przypadków będzie więcej jeszcze przez kilka dni".

 

Kraska zwrócił uwagę, że "mimo apeli MZ niektórzy wciąż nie stosują się do zaleceń sanitarno-epidemiologicznych rekomendowanych przez głównego inspektora sanitarnego". Wyjaśnił, że przede wszystkim chodzi o przestrzenie publiczne: ośrodki transportu, sklepy lub wesela, gdzie "tych ognisk pojawia się coraz więcej".

 

- Musimy bardzo zwrócić uwagę, aby te kolejne źródła ograniczać i żeby tych nowych zakażeń nie było aż tyle" - podkreślił Kraska.

 

WIDEO - Waldemar Kraska w Polsat News o kolejnym rekordzie liczby nowych zakażeń 

  

hlk/ Polsat News, polsatnews.pl, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie