9-latek na motocyklu zderzył się z samochodem

Polska
9-latek na motocyklu zderzył się z samochodem
OSP w Będkowie
Dziecko trafiło z poważnymi obrażeniami do szpitala

Do wypadku doszło w miejscowości Teodorów, w powiecie tomaszowskim (woj. łódzkie). 9-latek kierujący motocyklem crossowym uderzył w bok samochodu. Chłopiec z poważnymi obrażeniami został przetransportowany śmigłowcem LPR do Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Jego stan jest stabilny.

Policjantów z Tomaszowa Mazowieckiego wezwano do wypadku w niedzielę późnym popołudniem. Dziś o nim poinformowała. 

 

 

- Ustalono, że kierującym niezarejestrowanym jednośladem typu mini cross, który nie posiada również obowiązkowego ubezpieczenia OC, był 9-letni mieszkaniec gminy Brójce. Chłopiec wyjeżdżając z podporządkowanej drogi gruntowej na trasę relacji Teodorów-Kotliny, nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu drogą powiatową w kierunku Kotlin samochodowi osobowemu - przekazał rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim aspirant Grzegorz Stasiak.

 

Autem kierował 70-letni mieszkaniec gminy Będków.

 

 

Chłopca przetransportowano helikopterem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. 

 

- Chłopiec przebywa na oddziale chirurgicznym szpitala. Jego stan jest stabilny - powiedział w poniedziałek rzecznik prasowy szpitala Adam Czerwiński.

 

Śledztwo ws. wypadku prowadzi policja. 

 

- Przedmiotem ustaleń będzie to, kto umożliwił 9-latkowi kierowanie pojazdem mechanicznym po drodze publicznej - poinformował aspirant Stasiak.

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie