Ksiądz zakażony koronawirusem. Kościół zamknięty

Polska
Ksiądz zakażony koronawirusem. Kościół zamknięty
Google Street View
Świątynia jest zamknięta do odwołania

Jeden z księży z katowickiego kościoła pod wezwaniem św. Jana i Pawła Męczenników jest zakażony koronawirusemm poinformowała w czwartek parafia. Świątynię natychmiast zamknięto do odwołania.

W katowickim kościele św. Jana i Pawła Męczenników jeden z księży jest zakażony koronawirusem. Parafia zdecydowała się na zamknięcie świątyni do odwołania.

 

Kościół zamknięty, msze na probostwie

 

Informację parafia zamieściła na swojej stornie internetowej. Kontakt z kancelarią i księżmi możliwy jest tylko telefonicznie. 

 

Zamówione msze nie zostały odwołane. Intencje mszalne będą odbywać się w wyznaczonych godzinach na probostwie. "Msze odprawiam sam, bez udziału wiernych" - powiedział polsatnews.pl ksiądz Sebastian Mazur, sprawujący posługę w parafi.

 

Kapłani poprosili parafian o duchową łączność, zrozumienie i modlitwę.

 

ZOBACZ: 113-latka przebyła zakażenie koronawirusem. "Jest w dobrej formie"

 

Sanepid nie będzie poszukiwał wiernych uczestniczących w nabożeństwach prowadzonych przez zarażonego kapłana - powiedział ks. Mazur.

 

"Jeśli ktoś się gorzej poczuje, proszony jest o kontakt ze swoim lekarzem, tak jak mówią procedury" - tłumaczy kapłan, który dodał, że podczas mszy kontakt z księdzem jest znikomy, a przy komunii "czas jest za krótki, aby nastąpiła transmisja wirusa".

 

Jak zaznaczył ksiądz, kościół w sobotę przejdzie dezynfekcję i w niedzielę świątynia ma być ponownie otwarta. Pozostali księża w parafii nie mieli kontaktu z chorym kapłanem, w tym czasie "byli poza parafią" - powiedział ks. Mazur.

 

Na Śląsku fala zakażeń koronawirusem

 

Według danych sanepidu z czwartku w woj. śląskim - gdzie zanotowano najwięcej w kraju zakażeń - koronawirusa wykryto łącznie u 15 tys. 940 osób. W regionie wyzdrowiały 13 tys. 692 osoby, czyli blisko 85,9 proc. wszystkich zakażonych.

 

Zmarło w sumie 390 osób.

laf/hlk/ polsatnews.pl, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie