Planowano zabójstwo Prokuratora Krajowego. Akt oskarżenia trafił do sądu

Polska
Planowano zabójstwo Prokuratora Krajowego. Akt oskarżenia trafił do sądu
Polsat News
Prokurator Krajowy Bogdan Święczkowski

Prokuratura wykryła plany zabicia Prokuratora Krajowego Bogdana Święczkowskiego. Do sądu trafił akt oskarżenia przeciwko dwóm przestępcom, którzy planowali tę zbrodnię - ustaliła nieoficjalnie PAP w źródłach zbliżonych do śledztwa.

Mężczyźni zorganizowali broń z tłumikiem i amunicję. Motywem były m.in. zemsta i obawa, że prokurator Bogdan Święczkowski może doprowadzić do skazania jednego z nich na karę dożywotniego więzienia. Obaj byli już w przeszłości skazani za zabójstwa.

 

ZOBACZ: Ziobro: wiedziałem o śledztwie wobec Nowaka

 

Dolnośląski Wydział Zamiejscowy Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej skierował do Sądu Okręgowego w Opolu akt oskarżenia przeciwko przebywającym w zakładzie karnym przestępcom, którzy planowali zabójstwo prokuratora krajowego i jego rodziny.

 

Przebywają w zakładzie karnym

 

Oskarżeni w tej sprawie to Bogdan G. i Grzegorz P., przestępcy przebywający w zakładzie karnym.

 

ZOBACZ: Tęczowe flagi na warszawskich pomnikach. Sprawą zajęła się prokuratura

 

Akt oskarżenia w tej sprawie został skierowany do Sądu Okręgowego w Opolu. Grzegorzowi P. i Bogdanowi G., którzy odpowiadają w warunkach recydywy, ponieważ byli wcześniej skazywani za zabójstwa, grożą kary dożywotniego pozbawienia wolności.

 

Oskarżenie obejmuje także funkcjonariusza Straży Więziennej Krzysztofa N., któremu zarzuca się udział w korupcyjnym procederze. Grozi za to do 10 lat więzienia. Oskarżony w tej sprawie jest też Robert B., który dostarczył kartę płatniczą, dzięki której Krzysztof N. robił zakupy dla obu osadzonych. Robertowi B. grozi 8 lat pozbawienia wolności

msl/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie