Tęczowe flagi na warszawskich pomnikach. Sprawą zajęła się prokuratura

Polska
Tęczowe flagi na warszawskich pomnikach. Sprawą zajęła się prokuratura
Pikrepo
Prokuratura wszczęła postępowanie ws. obrazy uczuć religijnych i znieważenia pomników

Postępowanie ws. obrazy uczuć religijnych i znieważenia warszawskich pomników poprzez nałożenie na nie tęczowych flag i masek z symbolem anarchistycznym wszczęła w czwartek warszawska prokuratura okręgowa - poinformowała rzeczniczka tej prokuratury Aleksandra Skrzyniarz.

W nocy z wtorku na środę na warszawskie pomniki, w tym na figurę Chrystusa przed Bazyliką św. Krzyża na Krakowskim Przedmieściu, nałożono tęczowe flagi oraz chustki z symbolem nawiązującym do ruchu anarchistycznego.

 

ZOBACZ: "Moich uczuć to nie obraża". Budka o tęczowej fladze na rzeźbie Jezusa

 

Jeszcze w środę wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta złożył zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa w związku z tymi zdarzeniami. Szef PO Borys Budka odnosząc się do tej sprawy przyznał w Polsat News, że tęczowa flaga na pomniku "nie obraża jego uczuć religijnych".

 

 

W czwartek rano prok. Skrzyniarz poinformowała, że Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła postępowanie w tej sprawie. Jak przekazała dochodzenie wszczęto ws. znieważenia pomników oraz obrazy uczuć religijnych. Za czyny te przepisy przewidują odpowiednio kary nawet - odpowiednio - ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do dwóch lat.

 

Jak przekazała prok. Skrzyniarz, śledczy wykonują czynności procesowe mające na celu zabezpieczenie materiału dowodowego i ustalenie tożsamości osób biorących udział w zdarzeniach.

dk/msl/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie