Błąd ortograficzny w zaproszeniu dla Róży Thun. Jest reakcja dyrektora CIS

Polska
Błąd ortograficzny w zaproszeniu dla Róży Thun. Jest reakcja dyrektora CIS
Twitter/Róża Thun
Europoseł opublikowała zdjęcie koperty z błędem w mediach społecznościowych

"Tego typu pomyłka nie powinna się zdarzyć - ubolewamy, że doszło do tej niefortunnej literówki. (...) Być może zabrakło nieco koncentracji, należytej uwagi - napisał na Twitterze Andrzej Grzegrzółka. Dyrektor CIS odniósł się w ten sposób do błędu ortograficznego na kopercie zaadresowanej do europosłanki Róży Thun. Zaproszenie na zaprzysiężenie prezydenta wysłano do "Ruży".

Polityk w piątek wieczorem zamieściła na Twitterze zdjęcie koperty, w której Kancelaria Sejmu wysłała do niej zaproszenie na zaprzysiężenie prezydenta Andrzeja Dudy. Na kopercie, w imieniu europosłanki zrobiono błąd - zamiast "Róża" napisano "Ruża".

 

ZOBACZ: Zaprzysiężenie Andrzeja Dudy. Lech Wałęsa nie skorzysta z zaproszenia

 

"Ókłony Pani Marszałek Elrzbieta Witek! Widzę tu taki sam szacunek do polskiej ortografii, jak do Polaków i Polski. Dziękuję, z zaproszenia nie skorzystam" - napisała europosłanka.

 

 

"Tego typu pomyłka nie powinna się zdarzyć - ubolewamy, że doszło do tej niefortunnej literówki. Przygotowania do Zgromadzenia Narodowego idą pełną parą. To spore wyzwanie organizacyjne w niełatwym czasie pandemii. Być może zabrakło nieco koncentracji, należytej uwagi" - skomentował sytuację dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka.

 

bas/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie