Zwłoki 81-latki w mieszkaniu. Zarzut zabójstwa dla 27-latka

Polska
Zwłoki 81-latki w mieszkaniu. Zarzut zabójstwa dla 27-latka
W czwartek prokuratura poinformowała, że podejrzanemu Łukaszowi L. przedstawiony został zarzut m.in. zabójstwa w zamiarze bezpośrednim 81-letniej kobiety

Zarzut zabójstwa usłyszał Łukasz L. - poinformowała rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz. Mężczyzna jest podejrzany o zabójstwo 81-letniej kobiety. Jej zwłoki znaleziono w jednym z mieszkań na Bielanach.

Jak informowała wcześniej policja, 22 lipca w jednym z mieszkań na Bielanach znaleziono ciało 81-letniej kobiety. Policjanci zatrzymali do sprawy 27-letniego mężczyznę.

 

Zakaz zbliżania się do babci

 

Media nieoficjalnie podawały, że to wnuk zmarłej kobiety, a wcześniej pomiędzy nim a 81-latką dochodziło do konfliktów. Mężczyzna był zatrzymywany, miał również zakaz zbliżania się do babci.

 

ZOBACZ: Wnuczek okradł swojego dziadka... "na wnuczka" [WIDEO]

 

W czwartek prokuratura poinformowała, że podejrzanemu Łukaszowi L. przedstawiony został zarzut m.in. zabójstwa w zamiarze bezpośrednim 81-letniej kobiety.

 

Aresztowany na trzy miesiące

 

- Podejrzany decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Za zarzucony czyn grozi mu odpowiedzialność karna od 8 lat pozbawienia wolności, kara 25 lat pozbawienia wolności lub dożywotniego pozbawienia wolności- przekazała rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz.

 

Dodała, że mężczyzna w przeszłości był karany za czyn z art. 288 § 1 k.k., czyli uszkodzenie mienia oraz, że z uwagi na konieczność prawidłowego zabezpieczenia toku postępowania, na obecnym jego etapie, prokuratura nie udziela szczegółowych informacji o sprawie.(PAP)

 

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie