Zabił sołtysa i groził jego córce. Nowe ustalenia ws. tragedii we wsi Zbrza

Polska
Zabił sołtysa i groził jego córce. Nowe ustalenia ws. tragedii we wsi Zbrza
Polsat News
W niewielkiej wsi Zbrza doszło do zabójstwa sołtysa. Są nowe informacje w tej sprawie

57-letni Leszek G., który śmiertelnie postrzelił sołtysa Zbrzy, miał także grozić jego córce – ustaliła Prokuratura Rejonowa w Kielcach. Do tragicznego zdarzenia doszło 8 lipca, gdy mężczyzna wszedł na posesję 61-letniego sołtysa, a potem strzelił co najmniej dwa razy w jego stronę. Leszek G. posiadał broń nielegalnie. Kilka godzin później znaleziono zwłoki sprawcy; najpewniej popełnił samobójstwo

Jak ustalili śledczy z Kielc, bezpośrednio po zdarzeniu sprawca groził jeszcze śmiercią córce pokrzywdzonego 61-latka, sołtysa Zbrzy (woj. świętokrzyskie). Kobieta była w domu w czasie morderstwa. Następnie Leszek G. uciekł z miejsca zdarzenia swoim samochodem.

 

Zabił, a następnie popełnił samobójstwo

 

Rodzina ofiary telefonicznie poinformowała o wszystkim policję i rozpoczęła się obława. W celu ujęcia 57-latka prokurator wyraził zgodę na opublikowanie jego wizerunku.

 

ZOBACZ: Śmierć sołtysa wsi Zbrza. Znaleziono zwłoki poszukiwanego mężczyzny

 

- Tuż po północy, 9 lipca funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna wrócił na swoją posesję. Nie zdołali go zatrzymać, gdyż mężczyzna przy użyciu broni palnej popełnił samobójstwo. Znalezioną przy nim broń zabezpieczono – dodał Prokopowicz.

 

WIDEO: Zabójstwo sołtysa. Materiał "Wydarzeń" z 9 lipca

 

  

 

W sprawie trwa kompletowanie materiału dowodowego w celu precyzyjnego ustalenia wszelkich okoliczności obu tych zdarzeń, w tym zweryfikowania zakładanych wersji ich przebiegu oraz ustalenia motywów działania 57-latka.

wka/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie