Wysadzili bankomat. Wybuch uszkodził dwa samochody strażackie

Polska
Wysadzili bankomat. Wybuch uszkodził dwa samochody strażackie
PSP KM w Lesznie
Bankomat znajdował się w ścianie remizy

Nieznani sprawcy wysadzili w czwartkową noc bankomat w Wilkowicach (pow. leszczyński, woj. wielkopolskie). Urządzenie znajdowało się w ścianie remizy miejscowych strażaków ochotników. Wybuch uszkodził m.in. pojazdy ratowników.

Mł. asp. Daria Żmuda z leszczyńskiej policji powiedziała w czwartek, że funkcjonariusze otrzymali informację o włamaniu do bankomatu w Wilkowicach ok. godz. 3 w nocy.

 

- Bankomat jest zniszczony. Policjanci cały czas pracują na miejscu. Zabezpieczają ślady i ustalają jakie są dokładnie straty - wyjaśniła.

 

"Siła wybuchu była znaczna"

 

Prezes OSP Wilkowice Dariusz Zawidzki przekazał, że bankomat znajdował się w ścianie remizy. - Natomiast jego główna część znajdowała się w garażu remizy. Wybuch uszkodził sprzęt gaśniczy, pojazdy, okna, lampy. Siła wybuchu była znaczna - powiedział.

 

 

- Wskutek tego wybuchu zostały uszkodzone dwa samochody: ciężki gaśniczy i lekki. Najbardziej ucierpiał ten drugi pojazd. Jest niezdatny do ruchu. Ciężki wóz po drobnej naprawie jest gotowy do działań, także strażacy nie zostali bez narzędzia pracy - zaznaczył.

 

Dodał, że konstrukcja budynku remizy nie została uszkodzona.

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie