"Przekombinowany transport". Jeden koniec desek na asfalcie, drugi w otwartym bagażniku [ZDJĘCIA]

Polska
"Przekombinowany transport". Jeden koniec desek na asfalcie, drugi w otwartym bagażniku [ZDJĘCIA]
Warmińsko-mazurska policja
Jeden koniec desek wlókł się po asfalcie, drugi był umieszczony w otwartym bagażniku.

Policjanci z Dobrego Miasta natychmiast zatrzymali kierowcę osobowego mercedesa z przyczepką, który bardzo powoli jechał przez gminę Dywity (woj. warmińsko mazurskie). Deski prawidłowo spoczywały na przyczepce. Jednak nieprawidłowo jeden ich koniec ciągnął się po asfalcie, a drugi znikał w otwartym bagażniku. Mężczyzna nie był w nawet stanie skręcić, aby przepisowo stanąć na wezwanie drogówki.

Ryzykowną jazdę przerwali policjanci z Komisariatu Policji z Dobrego Miasta.

 

Ledwie zaparkował na poboczu

 

Kierowca osobowego mercedesa został skierowany przez policjantów w miejsce bezpieczne na pobocze, gdzie mogli oni przeprowadzić kontrolę drogową.

 

Auto, którego kierowca nie zachował należytych środków bezpieczeństwa z minimalną prędkością przejechało w takim stanie kilka kilometrów.

 

ZOBACZ: Trąbił, wyprzedzał na przejściu, gdy kierowcy przepuszczali pieszą. Pirat na zakopiance

 

"Już podczas minimalnego skrętu pojazdu w prawo, kierowca miał trudności z wykonaniem tego manewru. Część ładunku, którym były deski, opadała na jezdnię, zasłaniając przy tym światła przyczepki. Przednia część desek poukładana była do wewnątrz bagażnika auta, który w trakcie jazdy był otwarty" - poinformowała warmińsko-mazurska policja.

 

Mandat za wleczenie desek po asfalcie

 

Policjanci przeprowadzający kontrolę drogową i nakazali kierowcy przeładowanie desek na inny pojazd, tak aby mogły one bezpiecznie dojechać do miejsca docelowego.

 

Kierowcę mercedesa został ukarany mandatem, a policja zaapelowała, aby przy planowaniu transportu pamiętać o bezpieczeństwie nie tylko własnym ale i pozostałych uczestników ruchu drogowego.

 

Policja nakazała kierowcy przeładowanie desek na inny pojazd.Warmińsko-mazurska policja
Policja nakazała kierowcy przeładowanie desek na inny pojazd.

 

hlk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie