Madonna i Trump ocenzurowani. "Fałszywe informacje o koronawirusie"

Świat
Madonna i Trump ocenzurowani. "Fałszywe informacje o koronawirusie"
commons.wikimedia/chrisweger/CC BY-SA 2.0; PAP/EPA/SARAH SILBIGER / POOL
Madonna i Trump powoływali się na lekarkę wierzącą w kosmitów, reptilian i demony

"Szczepionka na Covid-19 została wynaleziona i jest używana od miesięcy" - napisała Madonna na Instagramie. Piosenkarka opublikowała również wideo kontrowersyjnej doktor, która przekonywała, że stosuje lek skutecznie zwalczający koronawirusa. Wcześniej to samo nagranie opublikował prezydent USA Donald Trump. Wpisy piosenkarki i polityka zostały usunięte.

Konto piosenkarki śledzi ponad 15 milionów internautów. Oprócz wiadomości, w której zapewniała, że elity "chcą zarządzać przez strach", piosenkarka dołączyła do wpisu nagranie, w którym dr Stella Immanuel, lekarka pierwszego kontaktu z Houston, przekonuje o skuteczności hydroksychlorochiny w leczeniu Covid-19. Stwierdza również, że wyleczyła w ten sposób "setki pacjentów".

 

Lek przeciwmalaryczny "profilaktycznie" zażywali m.in. Donald Trump i Jair Bolsonaro, ale kolejne badania potwierdziły, że jest on nieskuteczny. W efekcie, prezydent Brazylii, który ignorował obostrzenia, zakaził się koronawirusem. Immanuel przekonywała z kolei, że zażywanie leku sprawia, że "maseczki stają się zbędne".

 

ZOBACZ: Leczyli się nią Trump i Bolsonaro. Naukowcy rozwiewają wątpliwości: hydrochlorochina nie działa

 

Zarządzający serwisem społecznościowym początkowo "rozmyli" obraz w nagraniu, ostrzegając przed "fałszywymi informacjami", jednocześnie podając odnośnik do zaufanej strony z wytycznymi ws. koronawirusa. Po kilku godzinach jednak wpis został usunięty. Jako powód podano "fałszywe informacje o leku i metodom przeciwdziałania Covid-19". "Każdy użytkownik, który zareagował na wpis, otrzymał bezpośrednią wiadomość z potwierdzonymi informacjami na temat koronawirusa" - przekazał w oświadczeniu rzecznik platformy Raki Wane.

 

Obcy i reptilianie

 

Wcześniej nagranie z doktor Immanuel opublikowali na Twitterze zarówno Donald Trump, jak i jego syn Donald Trump Jr. Wpisy zostały usunięte, a młodszy z Trumpów otrzymał 12-godzinną blokadę na korzystanie z Twittera.

 

ZOBACZ: Zachorowalność na Covid-19 zależna od wzrostu? Naukowcy nie mają wątpliwości

 

Amerykańskie media prześwietliły wcześniejszą działalność cytowanej przez polityków i celebrytów doktor o kameruńskich korzeniach. Okazało się, że to nie jej pierwsza kontrowersyjna wypowiedź. Wcześniej zapewniała, że lekarze próbują stworzyć szczepionkę "antyreligijną" przy wykorzystaniu DNA kosmitów. Z kolei w nagraniu z 2015 r., który zdobył dużą popularność w serwisie YouTube, przekonuje, że Stanami Zjednoczonymi rządzą reptilianie.

 

- Nie wiem z jakiego kraju pochodzi, ale mówiła, że odniosła wielki sukces w leczeniu swoich pacjentów. Myślę, że jej głos w dyskusji jest ważny, ale sam nic o niej nie wiem - zaznaczył Donald Trump, pytany o nagranie na konferencji prasowej.

bas/luq/ CNN, The Guardian, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie