Była żona szefa Amazona rozdała... 1,7 mld dolarów

Świat
Była żona szefa Amazona rozdała... 1,7 mld dolarów
Pixabay/FilipFilipovic
Jeff i MacKenzie Bezosowie rozwiedli się w 2019 roku

MacKenzie Scott, była żona najbogatszego człowieka świata, szefa amerykańskiego przedsiębiorstwa Amazon Jeffa Bezosa, przeznaczyła 1,7 mld dolarów ze swojego majątku na cele charytatywne. Poinformowała o tym we wtorek we wpisie na blogu.

Pisarka i filantropka, która wcześniej występowała jako MacKenzie Bezos, ogłosiła również, że zmieniła nazwisko. Nowe - Scott - było dotąd jej drugim imieniem.

 

ZOBACZ: Zygmunt Solorz najbogatszy na liście "Wprost"

 

W maju ubiegłego roku Scott podpisała zobowiązanie "The Giving Pledge", zgodnie z którym ma przekazać większość swojego majątku na cele dobroczynne. Jak podała agencja Reutera, od tamtej pory łączną sumą 1,7 mld dolarów wspomogła m.in. organizacje działające na rzecz równości rasowej, praw osób LGBTQ, poprawy zdrowia publicznego, a także walczące ze zmianami klimatu.

 

Jeff i MacKenzie Bezosowie rozwiedli się w 2019 r. po ponad 25 latach małżeństwa. MacKenzie Bezos otrzymała 4 proc. akcji Amazona, które w momencie rozwodu były warte 35,6 mld dolarów. Jak podaje agencja Reutera, majątek Scott w tym roku wzrósł do ponad 60 mld dolarów w związku ze wzrostem wartości akcji Amazona.

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie