Nadchodzą burze z gradem. Ostrzeżenia dla sześciu województw

Polska
Nadchodzą burze z gradem. Ostrzeżenia dla sześciu województw
Pixabay.com/holdmypixels/Zdj. ilustracyjne
Ostrzeżenia drugiego stopnia wydano dla dwóch regionów

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał we wtorek w południe ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem dla woj. wielkopolskiego, dolnośląskiego, pomorskiego kujawsko-pomorskiego i zachodniej części opolskiego. Alert drugiego stopnia obowiązuje w woj. łódzkim i na wschodzie Opolszczyzny.

Jak podaje IMGW, tam gdzie obowiązują ostrzeżenia pierwszego stopnia prognozuje się burze z opadami deszczu do 30 mm, miejscowo nawet do 40 mm. Wiatr będzie wiał w porywach do 90 km/h. Miejscami pojawi się grad.

 

W województwie łódzkim i na wschodzie opolskiego wystąpią burze z opadami deszczu do 50 mm. Wiatr będzie wiał z prędkością nawet 110 km/h. Wystąpi też grad.

 

 

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że należy spodziewać się warunków sprzyjających wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia oraz życia. IMGW zaznacza, że sytuacja jest dynamiczna i należy śledzić komunikaty pogodowe. Natomiast ostrzeżenie drugiego stopnia oznacza, że zjawiska te mogą być bardziej zintensyfikowane.

prz/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie