Jerzy Stuhr wyszedł ze szpitala. Aktor czuje się dobrze

Kultura
Jerzy Stuhr wyszedł ze szpitala. Aktor czuje się dobrze
commons.wikimedia/Cezary Piwowarski/CC BY-SA 4.0
Jerzy Stuhr trafił do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie z podejrzeniem udaru mózgu

- Mąż został dziś wypisany ze Szpitala Uniwersyteckiego. Czuje się dobrze, właśnie jedziemy do domu - powiedziała we wtorkowe popołudnie Barbara Stuhr, żona aktora, w rozmowie z krakowską "Gazetą Wyborczą". Stuhr w nocy z 12 na 13 lipca trafił do szpitala z podejrzeniem udaru mózgu.

Jerzy Stuhr trafił do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie z podejrzeniem udaru mózgu. Jego stan, określany jako ciężki, pogorszył się w nocy z 12 na 13 lipca.

 

Dzień później rodzina aktora potwierdziła te informacje i przekazała, że choć sytuacja jest trudna, to Stuhr szybko wraca do formy. Jak wówczas podawano, kluczowe dla stanu jego zdrowia miały się okazać kolejne dni.

 

ZOBACZ: Łódź: odsłonięto gwiazdy Katarzyny Figury i Jerzego Stuhra

 

Aktor w 2011 roku zmagał się z rakiem krtani - udało mu się pokonać chorobę. Aktywnie angażuje się w kampanie na rzecz leczenia nowotworów i wspierania pacjentów onkologicznych.

 

Wraz z żoną Barbarą jest jednym ze współzałożycieli, a zarazem ambasadorem działającego od ponad 20 lat w Krakowie Stowarzyszenia Unicorn, które organizuje pomoc skierowaną do chorych onkologicznie i ich rodzin.

 

Walka Stuhra ze smogiem

 

Stuhr włączył się także w walkę ze smogiem - w październiku zeszłego roku warszawski sąd orzekł 35 tys. zł zadośćuczynień na cele charytatywne w związku z pozwem złożonym przez Jerzego Stuhra, dziennikarza Mariusza Szczygła i tłumacza Tomasza Sadlika, w którym podnosili oni, że państwo narusza prawo obywateli do korzystania z niezanieczyszczonego powietrza.

 

ZOBACZ: Stuhr i Szczygieł pozwali Skarb Państwa za smog. Chcą wpłat na fundację

 

Jerzy Stuhr - aktor, reżyser i pedagog, były rektor krakowskiej PWST - stworzył wiele wybitnych kreacji teatralnych i filmowych w kraju i za granicą. W Starym Teatrze grał w spektaklach reżyserowanych m.in. przez Andrzeja Wajdę, Konrada Swinarskiego, Jerzego Jarockiego, Jerzego Grzegorzewskiego. Stworzył wiele niezapomnianych kreacji filmowych m.in. w "Wodzireju" Feliksa Falka, "Bez znieczulenia" Andrzeja Wajdy, "Seksmisji" Juliusza Machulskiego oraz w filmach Krzysztofa Kieślowskiego.

 

Sam także reżyseruje w teatrze i na dużym ekranie. Nakręcił "Spis cudzołożnic" według prozy Jerzego Pilcha, "Duże zwierzę" na podstawie dawnego niezrealizowanego scenariusza Kieślowskiego, oraz według własnych scenariuszy "Historie miłosne", "Tydzień z życia mężczyzny", "Duże zwierzę", "Pogodę na jutro", "Korowód" i "Obywatela". Dzieci utożsamiają go z postacią z filmu ”Shrek”, w którym dubbingował Osła - sympatycznego przyjaciela zielonego ogra.

bia/bas/ polsatnews.pl, wyborcza.pl, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie