Jerzy Stuhr w ciężkim stanie. Podejrzenie udaru mózgu

Kultura
Jerzy Stuhr w ciężkim stanie. Podejrzenie udaru mózgu
Piotr Kamionka/REPORTER/EAST NEWS
Stan Jerzego Stuhra pogorszył się w nocy z niedzieli na poniedziałek

Jerzy Stuhr trafił do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie z podejrzeniem udaru mózgu. Jego stan, określany jako ciężki, pogorszył się w nocy z niedzieli na poniedziałek.

Stan Jerzego Stuhra pogorszył się, gdy spędzał on ostatni weekend na Podhalu. "Gazeta Wyborcza" poinformowała, że przyczyną może być udar mózgu.

 

Informację tę potwierdziła dziennikowi żona 73-letniego aktora, a w rozmowie z Wirtualną Polską także jego przyjaciel, aktor Jerzy Radziwiłowicz. 

 

Stuhr przebywa obecnie w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie, gdzie w nocy z niedzieli na poniedziałek trafił z Nowego Targu. 

 

Jerzy Stuhr przeszedł zawał serca i chorobę nowotworową

 

Aktor od lat zmaga się z poważnymi problemami zdrowotnymi. Jest po zawale serca, natomiast w 2011 r. zdiagnozowano u niego nowotwór krtani. Udało mu się go pokonać.

 

Od tego czasu artysta często angażuje się w akcje społeczne poruszające temat profilaktyki i leczenia raka. 

 

Wygrał proces z państwem o smog

 

W październiku 2019 r. Jerzy Stuhr, dziennikarz Mariusz Szczygieł oraz tłumacz Tomasz Sadlik wygrali proces ze Skarbem Państwa o smog.

 

ZOBACZ: Pozwali państwo za smog i wygrali. 35 tys. zł na cele charytatywne

 

Sąd w nieprawomocnym wyroku przyznał łącznie 35 tys. zł zadośćuczynień na cele charytatywne. Uznał, że państwo naruszyło ich prawa do korzystania z niezanieczyszczonego powietrza.

 

Stuhr zagrał w kultowych filmach

 

Jerzy Stuhr zadebiutował na dużym ekranie w 1971 r. Zagrał laboranta w filmie "Trzecia część nocy" Andrzeja Żuławskiego. Później pojawił się także m.in. w "Wodzireju" Feliksa Falka, "Aktorach prowincjonalnych" Agnieszki Holland oraz "Amatorze" i "Dekalogu X" Krzysztofa Kieślowskiego.

 

Grał również w kilku filmach w reżyserii Juliusza Machulskiego: "Seksmisji", "Kingsajzie", "Kilerze" i "Kiler-ów 2-óch".

wka/ polsatnews.pl, Wirtualna Polska, "Gazeta Wyborcza"
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie