Ministrów mniej o połowę? Dyskusje o rekonstrukcji rządu

Polska
Ministrów mniej o połowę? Dyskusje o rekonstrukcji rządu
PAP/Paweł Supernak
W dyskusji o rekonstrukcji rządu jeszcze nie pojawiają się konkretne nazwiska

"Liczba konstytucyjnych ministrów może zmniejszyć się nawet o połowę. Miotła będzie miała co robić także na szczeblu wiceministrów" - pisze w poniedziałek  "Dziennik Gazeta Prawna".

Jak podaje gazeta, powołując się na informacje uzyskane z kilku źródłach w PiS i rządzie, w dyskusji o rekonstrukcji rządu jeszcze nie pojawiają się konkretne nazwiska - zarówno jeśli chodzi o ministrów do zdymisjonowania, jak i ich następców.

 

"»Miotła« na szczeblu wiceministrów"

 

"Dyskusja ma charakter strukturalny. Trwają analizy dotyczące tego, z których ministerstw możemy zrezygnować i kto mógłby przejąć ich kompetencje. Dopiero na bazie tych analiz będą podejmowane decyzje o charakterze personalnym" - podaje "DGP", cytując jednego z rozmówców.

 

ZOBACZ: Emilewicz o rekonstrukcji rządu: nie siedzę na kartonach

 

"Według naszych informacji »miotła« szykuje się też na szczeblu wiceministrów, zwłaszcza sekretarzy stanów, którzy mogą łączyć swoje funkcje ministerialne z mandatem poselskim lub senatorskim" - informuje dziennik.

 

"DGP" wskazuje, że w kontekście rekonstrukcji rządu pojawia się kwestia poszerzenia koalicji. Na razie nie ma do tego chętnych, ale PiS liczy, że samo poruszanie tego tematu zmiękczy postawę mniejszych koalicjantów.

ac/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie