"Władze PiS intensywnie zajmują się rekonstrukcją". Terlecki podał pierwsze szczegóły

Polska
"Władze PiS  intensywnie zajmują się rekonstrukcją". Terlecki podał pierwsze szczegóły
Polsat News

– Władze PiS już się zajmują bardzo intensywnie rekonstrukcją - powiedział dziennikarzom w Sejmie wicemarszałek Ryszard Terlecki. - Będzie mniej ministerstw. Koalicjanci będą mieć po jednym. Zobaczymy, jutro jest prezydium Komitetu Politycznego PiS – dodał szef klubu. Dotychczas Solidarna Polska i Porozumienie miały po dwa ministerstwa.

Myślę, że jesienią można się spodziewać ostatecznych decyzji ws. rekonstrukcji rządu - powiedział w środę Piotr Müller rzecznik rządu. To może się zakończyć kilkoma zmianami personalnymi i kilkoma zmianami pod kątem struktury resortów – dodał.

 

Pojawiły się także doniesienia, że zniknąć ma ministerstwo sportu. Jarosław Gowin natomiast odnosząc się do rekonstrukcji przyznał, że nie wyklucza zwiększenia kompetencji premiera.

 

"Zawsze mieli po jednym"

 

Wideo: wicemarszałek Sejmu był pytany o plany rekonstrukcji przez dziennikarzy. 

  

ZOBACZ: "Niech robią tak dalej, a przyjdzie czas zapłaty". Wałęsa o rekonstrukcji rządu w rocznicę wyborów

 

- Zawsze mieli po jednym - mówił w Sejmie Terlecki pytany o to czy koalicjanci Prawa i Sprawiedliwości obawiają się utraty ministerstw, którymi dotychczas kierowały.

 

Na uwagę, że Solidarna Polska kieruje resortami sprawiedliwości i środowiska, natomiast Porozumienie ministerstwem rozwoju oraz nauki i szkolnictwa wyższego wicemarszałek stwierdził: "będzie trochę mniej ministerstw", a koalicjanci "będą mieć po jednym" resorcie.

 

msl/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie