Księżniczka Beatrycze wzięła cichy ślub w Windsorze

Świat
Księżniczka Beatrycze wzięła cichy ślub w Windsorze
PAP/EPA/CHRISTOPHE PETIT TESSON
31-letnia Beatrycze i 36-letni Mapelli Mozzi, potentat na rynku nieruchomości o angielsko-włoskich korzeniach, zaczęli spotykać się jesienią 2018 roku

Brytyjska księżniczka Beatrycze, starsza córka księcia Andrzeja i księżnej Yorku Sary, poślubiła w piątek w Windsorze swojego narzeczonego Edoardo Mapellego Mozziego, podczas kameralnej ceremonii zgodnej z wytycznymi w sprawie koronawirusa - poinformował Pałac Buckingham.

"Prywatna ceremonia ślubna księżniczki Beatrycze i pana Edoardo Mapellego Mozziego odbyła się o godz. 11 w piątek 17 lipca w Królewskiej Kaplicy Wszystkich Świętych w Royal Lodge w Windsorze" - napisano w oświadczeniu Pałacu Buckingham.

 

Para pierwotnie planowała wziąć ślub pod koniec maja, ale restrykcje wprowadzone z powodu epidemii koronawirusa zmusiły ją do zmiany terminu. Ani narzeczeni, ani Pałac Buckingham, nie informowali wcześniej o nowej dacie ślubu.

 

"W małej uroczystości wzięła udział królowa, książę Edynburga i bliska rodzina. Ślub odbył się zgodnie ze wszystkimi odpowiednimi wytycznymi rządu" - dodano.

 

Ceremonia pierwotnie miała się odbyć w Kaplicy Królewskiej w Pałacu św. Jakuba w Londynie. Royal Lodge to rezydencja na terenie Wielkiego Parku w Windsorze, położona w niewielkiej odległości od zamku Windsor. W Royal Lodge Beatrycze mieszkała w dzieciństwie, a jej rodzice, książę Andrzej i Sara, nadal tam mieszkają. Obydwoje również uczestniczyli w ceremonii.

 

Para zaczęła się spotykać niespełna dwa lata temu

 

31-letnia Beatrycze i 36-letni Mapelli Mozzi, potentat na rynku nieruchomości o angielsko-włoskich korzeniach, zaczęli spotykać się jesienią 2018 roku. Zaręczyli się podczas weekendowego wyjazdu do Włoch we wrześniu ubiegłego roku. Ich rodziny znają się od wielu lat i mówi się, że para rozpoczęła związek po ponownym spotkaniu na ślubie siostry Beatrycze, księżniczki Eugenii.

 

PAP/EPA/CHRISTOPHE PETIT TESSON

 

 

Ceremonie weselne są dozwolone w Anglii od 4 lipca, może w nich brać udział maksymalnie 30 osób, które muszą zachowywać dystans społeczny.

 

Wesele Beatrycze nawet w pierwotnych planach miało być mniej wystawne niż ślub jej młodszej siostry Eugenii, która w 2018 r. poślubiła na zamku w Windsorze handlarza winem Jacka Brooksbanka. Skromniejsze plany były, jak się uważa, spowodowane kłopotami wizerunkowymi ojca Beatrycze i Eugenii, księcia Andrzeja, który wskutek znajomości z amerykańskim finansistą i pedofilem Jeffreyem Epsteinem ogłosił czasową rezygnację z wykonywania obowiązków publicznych.

bia/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie