Politykom dopisuje humor. Zandberg o afro Czarzastego, Tusk "chwilowo nie popełnia zbrodni"

Polska
Politykom dopisuje humor. Zandberg o afro Czarzastego, Tusk "chwilowo nie popełnia zbrodni"
Polsat News
Poseł Adrian Zandberg i wicemarszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty

Politykom podczas wakacji najwyraźniej dopisuje dobry humor. Były premier Donald Tusk na Twitterze poinformował władze, że jest na urlopie i "chwilowo nie popełnia żadnych zbrodni". Z kolei Adrian Zandberg z sejmowej mównicy wspominał "afro" wicemarszałka Włodzimierza Czarzastego.

Były premier i przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej poinformował na Twitterze, że obecnie przebywa na urlopie. "Informuję władze, że jestem na urlopie, więc chwilowo żadnych zbrodni nie popełniam. Urlopie, podkreślam, nie emeryturze" - napisał. 

Dobry humor dopisywał także Adrianowi Zandbergowi z partii Razem, który przemawiał w Sejmie w czwartek o specjalnych strefach ekonomicznych. - Kiedy te pierwsze strefy powstawały, bezrobocie sięgało 17 proc., po ulicach jeździły małe fiaty, a w telewizji leciał pierwszy odcinek "Mody na sukces". I zdaje się, że marszałek Czarzasty miał wtedy afro na głowie - dodał. 

 

ZOBACZ: Lewica planuje "wielki kongres programowy". Zaprosiła m.in. Berniego Sandersa

 

- Rozczulił mnie pan troszeczkę, bo wspomniał pan "afro". Na mojej głowie. Wypominam te czasy i "afro", jak papież kremówki swego czasu. Piękne dni, piękne czasy - odpowiedział Włodzimierz Czarzasty, wicemarszałek Sejmu.  

 

WIDEO: Fragment wystąpienia Adriana Zandberga w Sejmie

  

Na twitterowym koncie Razem pojawiło się później archiwalne zdjęcie Czarzastego. "Tak, marszałek Czarzasty miał kiedyś afro" - wskazano.

pgo/zdr/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie