Ministerstwo Sportu zniknie? Nieoficjalne informacje

Polska
Ministerstwo Sportu zniknie? Nieoficjalne informacje
Twitter/Danuta Dmowska-Andrzejuk
Minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk

Ministerstwo sportu może zostać zlikwidowane w ramach planowanej rekonstrukcji rządu - wynika z informacji Onet Sport. Resort miałby połączyć się z dwoma innymi ministerstwami - w tym m.in. edukacji.

Nie cichną pogłoski dotyczące zmian przy okazji najbliższej rekonstrukcji rządu. Coraz częściej mówi się o likwidacji ministerstwa sportu. Według nieoficjalnych informacji Onet Sport, może dojść do połączenia z dwoma innymi resortami: m.in. edukacji.

 

Resort nic o tym nie wie

 

- Nic nie wiemy o tym, by Ministerstwo Sportu mogłoby zniknąć. Nie dotarły do nas żądne informacje w tej sprawie - powiedziała Natalia Górna z Ministerstwa Sportu w rozmowie z Onet Sport.

 

ZOBACZ: Rekonstrukcja rządu. Kaczyński o szczegółach

 

Ministerstwo Sportu w Polsce utworzono we wrześniu 2005 roku. Wcześniejszą władzę w tym zakresie pełniła Polska Konfederacja Sportu. Obecnie funkcję ministra sportu sprawuje Danuta Dmowska-Andrzejuk.

 

Pierwsze informacje

 

Politycy PiS od kilku dni w mediach odnoszą się do planowanej rekonstrukcji rządu. Odejście zapowiedział m.in. minister spraw zagranicznych profesor Jacek Czaputowicz.

 

ZOBACZ: Czaputowicz: to dobry moment na zmianę na czele naszej dyplomacji

 

- Kilka miesięcy temu umówiliśmy się z premierem Mateuszem Morawieckim na kontynuowanie mojej misji do wyborów prezydenckich; uważam, że to jest dobry moment na zmianę na czele naszej dyplomacji - przyznał w rozmowie z "Rzeczpospolitą".

 

- Mówi się, myśli się, planuje się i się już działa. Sądzę, że to (rekonstrukcja rządu - red.) już zaraz po wakacjach nastąpi - ogłosił z kolei w radiowej Jedynce prezes PiS Jarosław Kaczyński. Jak dodał, "na pewno będą zmiany personalne". - Żeby było jasne, nie chodzi o premiera, premier zostaje - podkreślił.

ac/grz/ Onet.pl, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie