Niemiecka policja szuka kierowcy auta z polską rejestracją

Świat
Niemiecka policja szuka kierowcy auta z polską rejestracją
Polizei Stade
Ford Transit został poważnie uszkodzony

Poszukiwany jest sprawcą wypadku, mężczyzna uciekł z miejsca zdarzenia. Niemiecka policja chce dotrzeć do świadków tej niebezpiecznej sytuacji. Funkcjonariusze proszą o pomoc w ustaleniu tożsamości osoby, która kierowała samochodem ciężarowym z naczepą na polskich numerach rejestracyjnych.

Do zdarzenia doszło w miniony wtorek ok. godziny 14:40 na drodze 123 pomiędzy miejscowościami Kutenholz i Essel (Dolna Saksonia).

 

Nie udzielił pomocy i odjechał

 

34-letni kierowca forda transit zaczął wyprzedzanie samochodu ciężarowego. Wówczas mężczyzna w pojedzie na polskich numerach rejestracyjnych zjechał na lewy pas.

 

ZOBACZ: Kradziony samochód w... kradzionej ciężarówce. Kierowca próbował uciekać

 

Mieszkaniec Bremervörde chciał uniknąć zderzenia i zjechał na bok. To z kolei spowodowało, że uderzył w przydrożne drzewo.

 

34-latek został ranny. Poszkodowany został przewieziony do Stadtwerk Elbeklinikum. "W wyniku wypadku ford transit został poważnie uszkodzony, szkody szacuje się na około 10 tys. euro" - informuje policja w Stade.

 

Sprawca wypadku nie udzielił pomocy 34-latkowi i kontynuował jazdę. Niemiecka policja szuka mężczyzny, który prowadził samochód ciężarowy oraz świadków całego zdarzenia.

 

ms/ polskiobserwator.de
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie