Kradziony samochód w... kradzionej ciężarówce. Kierowca próbował uciekać

Polska
Kradziony samochód w... kradzionej ciężarówce. Kierowca próbował uciekać
Straż Graniczna
Samochód ciężarowy i ładunek, który przewoził, były kradzione

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Legnicy zatrzymali po pościgu obywatela Litwy, który kierował skradzioną w Niemczech ciężarówką. Jak się okazało w skrzyni ładunkowej przewoził samochód, który również został zrabowany.

Strażnicy Graniczni kontrolujący dolnośląski odcinek autostrady A4 zatrzymali do kontroli ciężarówkę na litewskich numerach rejestracyjnych.

 

Samochód zatrzymał się na zjeździe z autostrady, jednak kierowca nie miał ochoty na spotkanie oko w oko z funkcjonariuszami - wyskoczył z kabiny i zaczął uciekać. 

 

Straż Graniczna
 

Rozpoczął się pościg za uciekinierem, padły strzały ostrzegawcze, a na miejsce wezwano posiłki. Po kilku minutach mężczyzna został zatrzymany.

 

Jak się okazało, samochód ciężarowy marki Mercedes, który prowadził obywatel Litwy, był kradziony. Co więcej, w naczepie ciężarówki ukryty był samochód osobowy - mazda, która również została skradziona w Niemczech.

 

Straż Graniczna
 

"Szacunkowa wartość zatrzymanego mercedesa to 90 tys. zł, natomiast mazdę oszacowano na 100 tys. zł" - poinformowała Straż Graniczna.

 

Sprawa została przekazana policji. 33-letni mężczyzna trafił do aresztu.

dk/hlk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie