Koronawirus na wiecu prezydenta. Sanepid apeluje do uczestników

Polska
Koronawirus na wiecu prezydenta. Sanepid apeluje do uczestników
Polsat News
Spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy w mazowieckim Odrzywole

Wśród uczestników spotkania z prezydentem Andrzejem Dudą w Odrzywole (Mazowieckie) były dwie osoby zakażone COVID-19. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Przysusze w czwartek opublikował komunikat, w którym zwrócił się z prośbą o zgłaszanie się do placówki osób, które uczestniczyły w spotkaniu z prezydentem.

Dzień po II turze wyborów prezydenckich Andrzej Duda odwiedził Odrzywół, by spotkać się z mieszkańcami gminy, w której uzyskał najlepszy wynik wyborczy w Polsce - 86,31 proc. poparcia. Podkreślił, że jest to jego pierwsze spotkanie z mieszkańcami po wyborach prezydenckich.

 

ZOBACZ: Pierwsze spotkanie prezydenta po wyborach. "Proszę o wybaczenie"

 

W czwartek Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Przysusze opublikował komunikat, w którym zwrócił się z prośbą o zgłaszanie się do placówki osób, które uczestniczyły w spotkaniu z prezydentem w Odrzywole i które wykazują objawy bóli kostno-stawowych i mięśniowych, a także mają podwyższoną temperaturę, duszności, kaszel lub doświadczają utraty smaku i węchu.

 

Sanepid poinformował, że na spotkaniu z prezydentem obecne były dwie osoby zakażone wirusem SARS-CoV-2. Dodano, ze są to osoby "stwarzające zagrożenie epidemiczne dla uczestników spotkania".

 

Osoby, które podejrzewają u siebie zakażenie koronawirusem mogą zgłaszać się do placówki mailowo lub telefonicznie.

 

 

zdr/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie