Chciał sprzedać skórę z niedźwiedzia. Grozi mu 5 lat więzienia

Polska
Chciał sprzedać skórę z niedźwiedzia. Grozi mu 5 lat więzienia
KPP Jarosław
Mężczyzna usłyszał zarzuty

Mężczyzna oferował na jednym z portali wyprawioną skórę z niedźwiedzia. Sprzedawca wpadł dzięki działaniom funkcjonariuszy z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą. 28-latek usłyszał już zarzuty, grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności - poinformowała w środę Komenda Powiatowa Policji w Jarosławiu (woj. podkarpackie).

Mieszkaniec powiatu jarosławskiego oferował sprzedaż wyprawionej skóry z niedźwiedzia - okazu chronionego przepisami międzynarodowej Konwencji Waszyngtońskiej CITES.

 

 

Grozi mu do 5 lat więzienia

 

Informację o niecodziennym ogłoszeniu uzyskali mundurowi z wydziału do walki z cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku (woj. podlaskie).

 

Z kolej policjanci, zajmujący się walką z przestępczością gospodarczą, KPP w Jarosławiu podczas prowadzonego postępowania ustalili dane sprzedawcy. Mundurowi zabezpieczyli towar w postaci wyprawionej skóry z niedźwiedzia.

 

ZOBACZ: Kradziony samochód w... kradzionej ciężarówce. Kierowca próbował uciekać

 

Służby poinformowały, że 28-latek z powiatu jarosławskiego usłyszał już zarzuty w tej sprawie. Niebawem za swój czyn odpowie przed sądem. Mężczyźnie za popełnione przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

ms/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie