Korupcja w wołomińskim starostwie. Trzy osoby zatrzymane przez CBA

Polska
Korupcja w wołomińskim starostwie. Trzy osoby zatrzymane przez CBA
cba.gov.pl
Pierwsze zatrzymania miały miejsce w lutym tego roku

Funkcjonariusze delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Warszawie zatrzymali trzy osoby w sprawie korupcji w Starostwie Powiatowym w Wołominie - poinformowało w środę CBA.

Jak wyjaśnia CBA w środowym komunikacie, wśród zatrzymanych znaleźli się byli urzędnicy Starostwa Powiatowego w Wołominie i Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Wołominie, a także przedsiębiorca działający w branży deweloperskiej z okolic Warszawy.

 

ZOBACZ: Agenci CBA przeszukują mieszkanie syna prezesa NIK

 

"Działalność przestępcza polegała na przyjmowaniu korzyści majątkowych przez urzędników Starostwa Powiatowego w Wołominie oraz Powiatowego Inspektoratu Budowlanego w Wołominie, wykonujących czynności służbowe w postępowaniach administracyjnych dotyczących inwestycji budowalnych" - informuje biuro.

 

Zaznaczono, że korzyści majątkowe były udzielane przez inwestorów zarówno na etapie wydawania decyzji budowalnych, jak i odbioru budynku do użytkowania.

 

Wcześniej zatrzymano cztery osoby

 

"Ustalenia śledczych wskazują, że w proceder korupcyjny oprócz urzędników starostwa były zaangażowane osoby prywatne oraz firmy prowadzące działalność deweloperską mające inwestycje budowlane zlokalizowane na terenie powiatu wołomińskiego" - poinformowało CBA.

 

Zatrzymani usłyszeli zarzuty korupcyjne w Prokuraturze Okręgowej Warszawa-Praga. Jak zaznacza CBA, zgromadzone dowody wskazują, że łączna kwota przyjętych korzyści przez zatrzymanych byłych urzędników to ok. 60 tys. zł. Trzeci z podejrzanych wręczył jednemu z urzędników Wydziału Budownictwa Starostwa Powiatowego w Wołominie korzyść majątkową w kwocie 13 tys. zł.

 

Pierwsze zatrzymania w ramach tego postępowania miały miejsce w lutym tego roku. Wówczas zostały zatrzymane cztery osoby.

bas/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie