380 nowych przypadków koronawirusa. Ponad 41 tysięcy chorych w Polsce

Polska
380 nowych przypadków koronawirusa. Ponad 41 tysięcy chorych w Polsce
Polsat News
Liczba zakażeń COVID-19 w Polsce wzrosła do 41 tys. 162

Nowe dane o pandemii koronawirusa. "Mamy 380 nowych i potwierdzonych przypadków " - poinformowało w środę ministerstwo zdrowia. Nie żyje 6 kolejnych osób. Liczba zakażeń COVID-19 w Polsce wzrosła do 41 tys. 162. Do tej pory z powodu Covid-19 zmarło w sumie 1642 pacjentów.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że najwięcej zakażeń, podobnie jak dzień wcześniej, jest na Śląsku, w Małopolsce i na Mazowszu.

 

"Mamy 380 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (113), małopolskiego (50), mazowieckiego (46), łódzkiego (33), wielkopolskiego (22), opolskiego (20), dolnośląskiego (18), podkarpackiego (17), warmińsko-mazurskiego (17), pomorskiego (13), lubelskiego (7), świętokrzyskiego (7), zachodniopomorskiego (6), podlaskiego (5), lubuskiego (4) i kujawsko-pomorskiego (2)" - poinformowało ministerstwo.

 

 

Zmarło sześć osób

 

Resort poinformował o śmierci kolejnych sześciu osób zakażonych SARS-Cov-2. Zmarli to 88-letnia kobieta z Poznania, 88-latka z Gorzowa Wielkopolskiego, 69-letni mężczyzna z Warszawy oraz trzy osoby ze Zgierza - 80-letni mężczyzna, 75-latek i 69-latka.

 

ZOBACZ: Koronawirus w kopalni Silesia. Rozpoczęły się testy przesiewowe

 

"Wszystkie osoby miały choroby współistniejące" - dodano.

 

Koronawirusem zaraziły się już w Polsce 41 tys. 162 osoby. Zmarło w sumie 1642 pacjentów - poinformowało ministerstwo.

 

 

90 tys. ludzi na kwarantannie

 

Z informacji Ministerstwa Zdrowia wynika, że kwarantanną objętych było w środę 90 tys. 961 osób, a nadzorem sanitarno-epidemiologicznym 9 tys. 846.

 

ZOBACZ: Koronawirus w krakowskim sanepidzie

 

Jak poinformował resort, z powodu COVID-19 w szpitalach przebywają 1 644 osoby. 73 pacjentów wymaga wsparcia respiratora w czasie leczenia.

 

Do środy za wyleczone zostało uznanych  31 tys. 139 osób.

 

 

W środę resort poinformował, że do tej pory przebadano próbki pobrane od 2 mln 017 tys. 513 osób. W ciągu doby wykonano ponad 25,5 tys. testów.

 

 

Światowa pandemia COVID-19

 

Zapalenie płuc nazwane COVID-19 zostało po raz pierwszy rozpoznane w chińskim mieście Wuhan pod koniec ubiegłego roku. Bardzo szybko liczba przypadków wzrosła do tego stopnia, że Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła 11 marca stan pandemii na całym świecie. W Polsce pacjent "zero" został zdiagnozowany na początku marca.

 

ZOBACZ: Pół roku z koronawirusem. Co wiemy o SARS-CoV-2?

 

Rząd ogłosił wkrótce wprowadzenie obostrzeń. Zamknięte zostały w większości sklepy, wydany został zakaz wychodzenia z domów bez pilnej potrzeby. Obecnie większość obostrzeń cofnięto, nadal jednak służby sanitarne apelują o zachowywanie dystansu społecznego i zakrywanie ust oraz nosa a także dezynfekcję rąk.

 

Gorączka, kaszel, duszności

 

Choroba wywołana przez wirus SARS-CoV-2 objawia się najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem. W wielu przypadkach choroba kończy się śmiercią, ale u osób młodszych może przebiegać bezobjawowo lub łagodnie.

 

ZOBACZ: "I mnie dorwało". Andrzej Bargiel ma koronawirusa

 

Choroba jest szczególnie niebezpieczna dla osób starszych oraz osłabionych, m.in. cierpiących na inne przewlekłe choroby.

dk/hlk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie