Koronawirus na weselu. 20 osób zakażonych, ponad 260 w kwarantannie

Polska
Koronawirus na weselu. 20 osób zakażonych, ponad 260 w kwarantannie
Pixnio/Marko Milivojevic
Wesele odbyło się na początku lipca w Starachowicach

20 osób zainfekowanych koronawirusem i ponad 260 osób poddanych kwarantannie - to efekt wesela, które odbyło się na początku lipca w Starachowicach w Świętokrzyskiem.

Badania uczestników wesela rozpoczęto w ubiegły piątek. Zakażenie stwierdzono u 20 spośród 62 przebadanych weselników, wszyscy to mieszkańcy powiatu ostrowieckiego.

 

- Mamy 20 przypadków aktywnych, osoby te przebywają w izolacji domowej, zakażenie przechodzą bezobjawowo. Kolejnym badaniami objętych zostało około 200 osób z kontaktu i zakładów pracy, w których pracują zakażeni weselnicy - powiedziała Wioletta Adamczyk-Nowak, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Ostrowcu Świętokrzyskim.

 

ZOBACZ: Branża weselna w kryzysie. Rynek może się skurczyć nawet o połowę

 

Do badań przesiewowych wytypowani zostali pracownicy pięciu firm z Ostrowca Świętokrzyskiego, między innymi Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. W związku z tym bezpośrednia obsługa klientów w siedzibie Inspektoratu ZUS w Ostrowcu Świętokrzyskim jest niedostępna.

 

W sumie na terenie województwa świętokrzyskiego stwierdzono 926 zachorowań na COVID-19, w tym 45 zgonów oraz 738 ozdrowień.

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie