Rodzina urządziła mecz siatkówki na autostradzie. Grali nad barierką

Polska
Rodzina urządziła mecz siatkówki na autostradzie. Grali nad barierką
Zdjęcie ilustracyjne
Czekając na pomoc drogową, postanowili zagrać na poboczu autostrady w siatkówkę.

Pasażerowie podróżujący autostradową obwodnicą Poznania (woj. wielkopolskie), czekając na pomoc drogową grali w siatkówkę. Świadkiem tego "intrygującego zdarzenia" był jeden z kierowców, który przesłał nagranie z "meczu" portalowi "e-poznań". Postawa zapalonych miłośników sportu mogła doprowadzić do wypadku.

Do niecodziennej sytuacji doszło w minioną niedzielę. W momencie, kiedy czytelnik poznańskiego portalu przejeżdżał obwodnicą, zauważył grupkę ludzi, która postanowiła w nietypowych warunkach zagrać w siatkówkę. O sprawie pierwszy poinformował portal epoznan.pl.

 

Niecodzienny "mecz"

 

"Godzina 08:20, autostrada A2 kierunek na Warszawę pomiędzy węzłami Luboń i Krzesiny. Na pasie awaryjnym stoi zepsuty samochód, oznakowany pachołkami przez służby autostradowe. Za barierkami, tuż przy pasie awaryjnym, rodzinka gra sobie w piłkę siatkową. Brak słów..." - skomentował zaskoczony kierowca, dołączając nagranie i zdjęcia z niecodziennego "meczu".

 

Fot. czytelnik epoznan.pl

 

Mogli spowodować wypadek

 

Jak należy postępować w przypadku, kiedy dojdzie do awarii pojazdu w takim miejscu? Po pierwsze, wychodząc z samochodu, powinniśmy pamiętać o nałożeniu kamizelki odblaskowej. Następnie - co najmniej 100 metrów za pojazdem - stawiamy trójkąt ostrzegawczy.

 

ZOBACZ: Wypadek ciężarówki z indykami. Służby wyłapują ptaki

 

O zdarzeniu należy również powiadomić służby, które są odpowiedzialne za zarządzanie autostradą. Czekając na pomoc, musimy pamiętać o tym, aby przejść w bezpieczne miejsce i nie narażać na niebezpieczeństwo siebie i innych.

 

ZOBACZ: Baczków: tragiczny wypadek samochodowy. Zginęło czterech mężczyzn

 

Zabawa "siatkarzy" z poznańskiej obwodnicy mogła doprowadzić do tragicznego finału. Zachowanie użytkowników drogi stanowiło bowiem zagrożenie dla zdrowia i życia pozostałych uczestników ruchu drogowego.

 

ms/hlk/ epoznan.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie