Prezydent: mogę podziękować Polsatowi za obiektywizm

Polska
Prezydent: mogę podziękować Polsatowi za obiektywizm
Polsat News
Prezydent Andrzej Duda w "Gościu Wydarzeń"

W tym roku media nie obchodziły się ze mną łagodnie, ale Polsatowi mogę podziękować za obiektywizm. Myślę, że w państwa telewizji kampania była obiektywnie relacjonowana - powiedział prezydent Andrzej Duda w "Gościu Wydarzeń".

Dorota Gawryluk pytała Andrzeja Dudę o zarzuty opozycji, która twierdzi, że walka podczas wyborów była nierówna, a Rafał Trzaskowski był w mediach publicznych traktowany gorzej niż urzędujący prezydent.

 

"Miażdżąca" przewaga

 

- Jak ktoś obiektywnie patrzył na cały rynek medialny w Polsce, to przewaga tych, którzy popierali wyraźnie pana Rafała Trzaskowskiego była miażdżąca, więc myślę, że to nie jest uczciwa i sprawiedliwa ocena - powiedział prezydent.

 

ZOBACZ: "Polska Wybiera – Wybory Prezydenckie 2020" najchętniej oglądanym wieczorem wyborczym w historii PN

 

- Myślę, że prowadziliśmy obaj kampanię w sposób godny, to był poważny pojedynek wyborczy i bardzo się cieszę, że wyborcy zaufali właśnie mnie - dodał. 

 

Prezydent zauważył, że w tym roku media nie obchodziły się z nim łagodnie. - Polsatowi mogę podziękować za obiektywizm. Myślę, że w państwa telewizji kampania była obiektywnie relacjonowana - dodał.

 

WIDEO: Prezydent Andrzej Duda w "Gościu Wydarzeń"

  

"Wydarzenia" najbardziej rzetelne w kampanii wyborczej

 

Polacy uznali "Wydarzenia" Polsatu oraz Polsat News za najbardziej rzetelne w kampanii wyborczej - według sondażu IBRIS przeprowadzonego w czerwcu na zlecenie portalu Onet.pl przedstawiającego opinie Polaków na temat najpopularniejszych programów telewizyjnych.

 

ZOBACZ: „Wydarzenia” najbardziej rzetelne w kampanii wyborczej

 

"Wydarzenia" za rzetelne uznało 41,2% respondentów. To najlepszy wynik spośród wszystkich badanych programów. Drugie miejsce zajął Polsat News z wynikiem 36,9%, który wyprzedził zarówno kanały informacyjne (TVN24 i TVP Info), jak i główne programy konkurencji (Fakty i Wiadomości). Kolejne miejsca za Wydarzeniami i Polsat News zajęły TVN24 (35,8%), Fakty TVN (35,1%), TVP Info (21%) i ostatnie miejsce Wiadomości TVP1 (17,5%).

pgo/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie