Władze obawiają się wzrostu zachorowań na Covid19. Z pomocą przyszli... rycerze

Świat
Władze obawiają się wzrostu zachorowań na Covid19. Z pomocą przyszli... rycerze
gotland.se
Rycerze na koniach nawołują turystów do zachowania odstępu

Na położonej pośrodku Bałtyku szwedzkiej wyspie Gotlandia rycerze na koniach nawołują turystów do zachowania odstępu. Akcja jest pomysłem lokalnych władz, które obawiają się wakacyjnego wzrostu zachorowań na Covid-19.

Ubrani w średniowieczne zbroje jeźdźcy od poniedziałku czekają na przyjezdnych w porcie w Visby. Rycerze trzymają w dłoniach chorągwie z napisami: "zachowaj odstęp", "myj ręce" i "pozostań w domu, jeśli jesteś chory".

 

ZOBACZ: Czy komary mogą przenosić koronawirusa? Są wyniki badań

 

Według inspektora sanitarnego na Gotlandii Svena Monteliusa "podczas wakacji łatwo zapomnieć o prostych regułach, a na rycerzy trudno nie zwrócić uwagi".

 

 

Gotlandia cieszy się w tym roku dużą popularnością wśród urlopowiczów, gdyż wiele krajów, w tym Norwegia czy Finlandia, zamknęło dla Szwedów swoje granice. Aby sprostać popytowi, przewoźnicy promowi uruchomili bezpośrednie rejsy ze Sztokholmu.

 

W poniedziałek Region Gotlandia poinformował o 10 nowych przypadkach koronawirusa, jakie odnotowano od piątku. Jedna zakażona osoba przebywa na oddziale intensywnej terapii w szpitalu w Visby. Dotychczas na wyspie na Covid-19 zachorowało 206 osób, sześć z nich zmarło.

dk/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie