"Z hejterami trzeba ostro, zatrzymaliśmy trolli". 6 osób z zarzutami za znieważanie policjantów

Polska
"Z hejterami trzeba ostro, zatrzymaliśmy trolli". 6 osób z zarzutami za znieważanie policjantów
twitter.com/BorowiakPolicja
Sześć osób z zarzutami za znieważanie policjantów

Policjanci z Czarnkowa (Wielkopolskie) zatrzymali sześć osób, które w Internecie groziły policjantom popełnieniem przestępstwa na ich szkodę i znieważały funkcjonariuszy. Podejrzanym grozi kara do 2 lat więzienia. "Cwaniakowali przed ekranem. Podczas przesłuchania już nie" - przekazał rzecznik poznańskiej policji.

Oficer prasowy czarnkowskiej policji asp. Karolina Górzna-Kustra poinformowała, że są to mieszkańcy powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego w wieku od 19 do 37 lat. Podczas przesłuchania przyznali się do zarzucanych im czynów i złożyli wyjaśnienia. Przeprosili też za swoje zachowanie.

 

ZOBACZ: Myślał, że jest anonimowy. Odpowie za znieważenie prezydenta w internecie

 

Wyjaśniła, że sprawa zaczęła się od zatrzymania w maju 25-letniego mieszkańca gminy Czarnków. Mężczyzna był poszukiwanym przez sąd przestępcą z wyrokiem na koncie. Dodatkowo miał przy sobie narkotyki i kierował pojazdem pomimo zakazu sądowego.

 

Rodzina nagrała interwencję

 

- Mężczyzna został prawomocnie skazany za włamania na karę bezwzględnego więzienia. Rodzina zatrzymanego nagrała fragment przebiegu interwencji i zamieściła go w sieci. Wówczas pod filmami ukazały się wpisy i komentarze negujące pracę policjantów, które w konsekwencji doprowadziły do fali hejtu wobec mundurowych – podała Górzna-Kustra.

 

ZOBACZ: Hans G. prawomocnie skazany za znieważanie polskich pracownic

 

W sprawie tej zostało wszczęte postępowanie, nadzorowane przez trzcianecką prokuraturę. W jego efekcie zatrzymani zostali autorzy wpisów wyczerpujących znamiona przestępstw tj. groźby karalne i znieważenia.

 

"Cwaniakowali przed ekranem"

 

"Z hejterami trzeba ostro. No to zatrzymaliśmy 6 trolli z Czarnkowa. W internecie bez pardonu atakowali parę policjantów za to, że zatrzymali przestępcę do osadzenia w więzieniu. Ktoś nagrał zatrzymanie i opublikował. Cwaniakowali przed ekranem. Podczas przesłuchania już nie" - napisał na Twitterze rzecznik prasowy Policji w Poznaniu.

 

 

Zatrzymani to czterech mężczyzn i dwie kobiety. Cała szóstka usłyszała zarzuty. Teraz o ich dalszym losie zadecyduje sąd.

 

- Przypominamy, że wobec tego typu zachowań nie ma pobłażania, a każdy kto grozi funkcjonariuszom, znieważa lub oczernia w oczach opinii publicznej, musi liczyć się z konsekwencjami prawnymi – podkreśliła rzeczniczka czarnkowskiej policji.

msl/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie