Nie żyje Andrzej Strzelecki. Aktor walczył z nowotworem

Kultura
Nie żyje Andrzej Strzelecki. Aktor walczył z nowotworem
CW24TV
Aktor walczył w nowotworem

W wieku 68 lat zmarł Andrzej Strzelecki - reżyser oraz aktor teatralny i filmowy, wykładowca Akademii Teatralnej w Warszawie i były rektor tej uczelni. W czerwcu ujawnił, że choruje na nieoperacyjnego raka płuc i oskrzeli. Informację o śmierci aktora potwierdziła Polsat News jego córka.

Andrzej Strzelecki urodził się w 1952 roku. Był polskim reżyserem oraz aktorem teatralnym i filmowym, nauczycielem akademickim, profesorem sztuk teatralnych oraz byłym rektorem Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie.

 

W 1974 r. ukończył Wydział Aktorski warszawskiej PWST, a w 1978 r. - Wydział Reżyserski. W 2004 r. zdobył tytuł profesora sztuk teatralnych.

 

 

W latach 1974–1981 związany z Teatrem Rozmaitości w Warszawie. Współtworzył kabaret "Kur". Był aktorem Teatru Rampa, w którym przez 10 lat pełnił funkcję dyrektora naczelnego i artystycznego. 

 

Strzelecki grał m.in. w "Przepraszam, czy tu biją?", "Ostatnim biegu", "Kuchni polskiej", "Przeprowadzki", "W pustyni i w puszczy", a także w serialu telewizyjnym "Klan".

 

Prowadził również teleturniej Piramida w Polsacie.

 

Żegnaj przyjacielu🖤🖤🖤 Za szybko.

Opublikowany przez Artura Barcisia Piątek, 17 lipca 2020

 

Odszedł Andrzej Strzelecki. Rektorze, profesorze, zwykł Pan na zajęciach mawiać, że wszystko jest proste jak... dziecko....

Opublikowany przez Mateusza Damięckiego Piątek, 17 lipca 2020

 

ZOBACZ: Nie żyje żona Johna Travolty. Aktorka miała 57 lat

 

Był członkiem Związku Artystów Scen Polskich. W 2002 r. został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi, a w 2011 r. Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. Słynął też ze swojego zamiłowania do gry w golfa. Był członkiem zarządu Polskiego Związku Golfa. Swojemu hobby poświęcił pierwszą książkę z 2007 r. zatytułowaną "Człowiek w jednej rękawiczce".

 

WIDEO: Nie żyje Andrzej Strzelecki. Aktor walczył z nowotworem

  

 

W czerwcu powstała zbiórka pieniędzy na kurację Strzeleckiego lekiem z USA. Potrzeba było 1,5 mln zł. W formalnościach pomoc zadeklarowało Ministerstwo Zdrowia. Aktora wsparła także fundacja Rak'n'Roll. Akcja była nagłaśniana przez studentów i absolwentów Akademii Teatralnej.

 

⚠️Jest nowy lek, który da Andrzejowi szansę przejść przez raka! Wielkie szczęście, ale też wielka potrzeba, żeby zebrać...

Opublikowany przez Fundacja Rak'n'Roll Wygraj Życie Piątek, 5 czerwca 2020
zdr/prz/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie