Znany aktor prosi o pomoc. Walczy z rakiem

Polska
Znany aktor prosi o pomoc. Walczy z rakiem
raknroll.pl
"Jest nowy lek, który da aktorowi szansę przejść przez raka".

"Zachorowałem. Mam nieoperacyjnego raka płuc i oskrzeli. W USA dopuszczono lek, który jest dla mnie szansą na uratowanie życia, ale koszt kuracji przekracza moje możliwości finansowe" - napisał aktor Andrzej Strzelecki. W internecie powstała zbiórka pieniędzy na ten cel. Potrzeba 1,5 mln zł.

"Zawsze miałem w życiu szczęście. Nie opuściło mnie ono i w tej dramatycznej sytuacji. 6 maja w USA dopuszczono lek Capmatinib na to schorzenie. Jest on dla mnie szansą na uratowanie życia, ale koszt kuracji przekracza moje możliwości finansowe (37000 $ miesięcznie)" - napisał Strzelecki. 

 

 

Poinformował, że w tym momencie zbiera środki na 10 podań leku. "Istnieje możliwość, że będę potrzebował ich więcej, konsultacje medyczne, dojazdy, sprzęt specjalistyczny, leki, dlatego zwracam się z prośbą o pomoc. Być może szczęście nie opuści mnie i tym razem…" - dodał.

 

"Drodzy Przyjaciele i znajomi, mój Tata jest podopiecznym fundacji Rak'n'Roll, dzięki której zbieramy fundusze na jego leczenie. Zapoznajcie się proszę z informacją poniżej. Wierzę w to, że dzięki Wam szczęście nas nie opuści..." - napisała córka aktora, która zorganizowała dla niego zbiórkę

 

Kim jest Andrzej Strzelecki? 

 

Andrzej Strzelecki (1952) jest polskim reżyserem oraz aktorem teatralnym i filmowym, nauczycielem akademickim, profesorem sztuk teatralnych oraz byłym rektorem Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Prowadził również teleturniej Piramida w Polsacie.

 

Strzelecki grał m.in. w "Przepraszam, czy tu biją?", "Ostatnim biegu", "Kuchni polskiej", "Przeprowadzki", "W pustyni i w puszczy", a także w serialu telewizyjnym "Klan".

msl/ml/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie