Kontrola autobusów miejskich w Będzinie. Tylko trzy nadawały się do jazdy

Moto
Kontrola autobusów miejskich w Będzinie. Tylko trzy nadawały się do jazdy
GITD
W większości autobusów wykryto wycieki płynów eksploatacyjnych, a w jednym nadmierne luzy w układzie kierowniczym i nieszczelność układu pneumatycznego

Na 9 skontrolowanych pojazdów, 6 zatrzymanych dowodów rejestracyjnych i 5 wydanych zakazów dalszej jazdy z powodu wykrytych usterek technicznych - to bilans akcji kontroli autobusów miejskich w Będzinie na Śląsku.

W całym kraju trwają wzmożone kontrole autobusów komunikacji zbiorowej. W piątek funkcjonariusze śląskiej Inspekcji Transportu Drogowego sprawdzili 9 autobusów miejskich w Będzinie. 

 

ZOBACZ: Kierowcy autobusów z Warszawy odmawiają badań. "Uwłaczają ich godności"

 

Kontrole z wykorzystaniem mobilnej stacji diagnostycznej pozytywnie przeszły tylko 3 autobusy. W pozostałych 6 stwierdzono wycieki płynów eksploatacyjnych. 

 

 

W jednym samochodzie oprócz wycieków wykryto nadmierne luzy w układzie kierowniczym i nieszczelność układu pneumatycznego. Inspektorzy zatrzymali 6 dowodów rejestracyjnych i wydali 5 zakazów dalszej jazdy z miejsca kontroli drogowej. 

 

Wzmożone kontrole autobusów

 

Wzmożone kontrole autobusów komunikacji miejskiej oraz podmiejskiej ITD rozpoczęła po wypadku do jakiego doszło pod koniec czerwca w Warszawie - kierowca linii "186" spowodował wypadek na moście Grota-Roweckiego. Kierowany przez niego przegubowy autobus spadł z wiaduktu - zginęła wówczas jedna pasażerka, a około 20 innych zostało rannych. 

 

ZOBACZ: Wypadek autobusu w Warszawie. Kierowca zatrzymany. Nieoficjalnie: prowadził pod wpływem amfetaminy

 

W stolicy zakres kontroli rozszerzono. - W związku z tragicznym wypadkiem rozpoczynamy kontrole krzyżowe - zapowiedział po tragicznym wypadku Alvin Gajadhur, Główny Inspektor Transportu Drogowego. Takie kontrole mają wyeliminować osoby, które przekraczają normy czasu pracy, zatrudniając się w paru formach przewozowych. 

 

Gajadhur przypomniał również, że w tym roku GITD sprawdziła blisko 2 tys. autobusów komunikacji miejskiej, zatrzymano 50 dowodów rejestracyjnych niesprawnych pojazdów.

 

Inspektorzy w całym kraju sprawdzają nie tylko stan techniczny autobusów, ale również wymagane uprawnienia i trzeźwość kierowców. 

grz/ml/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie