GITD rozpoczyna kontrole krzyżowe w firmach świadczących przewozy w Warszawie

Polska
GITD rozpoczyna kontrole krzyżowe w firmach świadczących przewozy w Warszawie
Polsat News
Miasto nie nadzoruje właściwie przewoźników w zakres czasu pracy - powiedział szef GITD Alvin Gajadhur

- W związku z tragicznym wypadkiem rozpoczynamy kontrole krzyżowe - zapowiedział Alvin Gajadhur, Główny Inspektor Transportu Drogowego. Przypomniał, że w tym roku GITD sprawdziła blisko 2 tys. autobusów komunikacji miejskiej. - Zatrzymaliśmy 50 dowodów rejestracyjnych niesprawnych pojazdów - mówił Gajadhur. Sprawdzane są również normy czasu pracy.

- Będą to kontrole we wszystkich firmach, które realizują przewozy na terenie stolicy - wyjaśniał Alvin Gajadhur, szef GITD. 

 

Kontrole krzyżowe mają na celu sprawdzenie, czy kierowcy prowadzący autobusy komunikacji miejskiej nie pracują równocześnie w kilku firmach i czy są przestrzegane normy czasu pracy. 

 

Kierowcy pracują równocześnie w kilku firmach

 

Gajadhur wyjaśnił, że wcześniejsze kontrole wykazały, że normy czasu pracy nie są w tych firmach przestrzegane. - Firmy na przestrzeni ostatnich lat były karane wysokimi karami administracyjnymi - mówił. 

 

ZOBACZ: Wypadek autobusu w Warszawie. Kierowca zatrzymany. Nieoficjalnie: prowadził pod wpływem amfetaminy

 

Odnosząc się bezpośrednio do czwartkowego wypadku na wiadukcie trasy S8, szef GITD powiedział, że Inspekcja jest w kontakcie z prokuraturą. - Będziemy też wykonywali kontrolę na zlecenie prokuratury - dodał.  

 

- Niestety wpływają skargi na miasto stołeczne Warszawa w związku z tym, że są podejrzenia, iż kierowcy pracują równocześnie w kilku firmach i nie są przestrzegane normy czasu pracy - mówił Gajadhur. - Miasto nie nadzoruje właściwie przewoźników w tym zakresie - dodał. 

 

Przebił barierki i spadł z wiaduktu

 

Wcześniej o kontroli w trzech zajezdniach Arriva Polska poinformowała rzeczniczka miejskiego ratusza Karolina Gałecka. Kontrole prowadzone są "pod kątem wewnętrznych procedur stosowanych przy świadczeniu usług dla Warszawskiego Transportu Publicznego". 

 

W czwartek w Warszawie doszło do wypadku autobusu miejskiego, który przebił barierki i spadł z wiaduktu na trasie S8. Bilans zdarzenia to jedna ofiara śmiertelna oraz 17 poszkodowanych. Cztery z tych osób są ciężko ranne.

grz/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie