Warszawa: czteroletni chłopiec wypadł z okna na czwartym piętrze

Polska
Warszawa: czteroletni chłopiec wypadł z okna na czwartym piętrze
Zdj. ilustracyjne/ Policja Małopolska
Na miejscu pracują policjanci, którzy ustalają przyczyny nieszczęśliwego zdarzenia

Przy ul. Krasnobrodzkiej na stołecznym Bródnie czteroletni chłopiec wypadł z okna na czwartym piętrze - poinformował podkom. Piotr Świstak z Komendy Stołecznej Policji. Dziecko zostało przewiezione do szpitala.

Jak przekazał policjant, do wypadku doszło przed godziną 14.

 

- Czteroletni chłopiec wypadł z okna na czwartym piętrze. Został zabrany do szpitala, gdzie zostanie przebadany. Dziecko było przytomne, był pod opieką matki - powiedział podkom. Piotr Świstak.

 

Media: chłopiec po upadku ma jedynie uraz ręki

 

Według portalu warszawawpigulce.pl dziecko po upadku z wysokości doznało tylko urazu ręki. Nie ma jednak oficjalnych informacji w tej sprawie.

 

- Na temat stanu zdrowia nie wypowiadamy się, ale z doświadczenia wiemy, że po upadku z 4. piętra dziecko może mieć obrażenia wewnętrzne - przekazała KSP. 

 

ZOBACZ: 3-latek sam na ulicy. Matka była pijana

 

Kobieta opiekująca się dzieckiem była trzeźwa. Na miejscu pracują policjanci, którzy ustalają przyczyny nieszczęśliwego zdarzenia. 

 

To drugi taki wypadek w ciągu tygodnia

 

Do podobnego wypadku doszło w minioną sobotę w Olsztynie. Roczne dziecko pozostające pod opieką rodziców wypadło z okna na 4. piętrze. Bez widocznych obrażeń chłopiec został odwieziony do szpitala - informowała w niedzielę policja.

 

- Na miejsce przyjechała karetka. Maluch płakał, co w takiej sytuacji było dobrym objawem, był z nim kontakt. Chłopiec został przewieziony do szpitala - mówił wówczas oficer prasowy olsztyńskiej policji Rafał Prokopczyk.

 

Dodał, że badania nie wykazały u dziecka poważniejszych obrażeń, a jedynie potłuczenia. - Na szczęście dziecku nie stało się nic złego - zapewnił policjant.

 

Gdy chłopiec wypadł z okna, w mieszkaniu byli oboje rodzice. Byli trzeźwi. Policja będzie sprawdzać, czy w należyty sposób sprawowali oni opiekę nad synem.

bia/wka/ polsatnews.pl, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie