Pijana 25-latka zajmowała się córką. Nagle ugryzła policjanta

Polska
Pijana 25-latka zajmowała się córką. Nagle ugryzła policjanta
Zdj. ilustracyjne, fot. Polsat News
Ze strony 25-latki interweniujący policjanci spotkali się z agresją i wyzwiskami

Policjanci zatrzymali pijaną 25-letnią matkę, która zajmowała się 7-letnią córką. Podczas interwencji kobieta znieważyła i ugryzła jednego z funkcjonariuszy. Już wcześniej jej rodzina była pod opieką kuratora. Matce grozi do 5 lat więzienia.

Kurator społeczny jednej z rodzin poprosił policjantów w czwartek o interwencję. - Przekazał, że pijana matka sprawuje opiekę nad swoim 7-letnim dzieckiem. Na miejsce od razu pojechali dzielnicowi - powiedziała Karina Kamińska, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

 

Gdy 25-letnia kobieta zobaczyła policjantów, wpadła w szał. Krzyczała i wyzywała interweniujących funkcjonariuszy.

 

ZOBACZ: 8 lat więzienia za spalenie ciała dziecka w piecu

 

- Policjanci z kuratorem najpierw zadbali o bezpieczeństwo dziecka. Funkcjonariusze nie chcieli, aby 7-latka był świadkiem zachowania swojej matki, dlatego bardzo szybko przekazali ją pod opiekę najbliższym członkom rodziny, którzy zadbali o jej bezpieczeństwo - powiedziała Kamińska.

 

Przeklinała, a na koniec ugryzła

 

Gdy dziecko było już bezpieczne, policjanci kontynuowali interwencję. Po sprawdzeniu alkomatem trzeźwości 25-letniej matki okazało się, że ma w organizmie 3 promile alkoholu.

 

Kobieta cały czas była wulgarna i agresywna wobec policjantów. 25-latka w pewnym momencie ugryzła jednego z funkcjonariuszy. Wtedy policjanci obezwładnili ją i doprowadzili do aresztu.

 

ZOBACZ: Matka wyrzuciła przez okno 11-miesięczne dziecko. Śledczy: cierpi na ciężką depresję

 

Matka usłyszała zarzut znieważania policjantów, naruszenia ich nietykalności cielesnej oraz zmuszania ich przemocą i groźbą do odstąpienia od czynności służbowych. Za te przestępstwa grozi 5 lat pozbawienia wolności.

 

Będzie wniosek do sądu rodzinnego

 

Materiały w tej sprawie policjanci przekażą ponadto do sądu rodzinnego i nieletnich oraz skierują do sądu wniosek o wgląd w sytuację tej rodziny.

 

Jeżeli prowadzone postępowanie wykaże, że kobieta swoim zachowaniem naraziła swoje dziecko na utratę życia i zdrowia, wówczas odpowie za przestępstwo, za które grozi 5 lat pozbawienia wolności.

wka/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie