Omijał wypadek i wjechał w radiowóz. Wpadł na chodnik, potrącił policjanta

Polska
Omijał wypadek i wjechał w radiowóz. Wpadł na chodnik, potrącił policjanta
KPP w Nakle nad Notecią
Funkcjonariusz nie miał żadnych szans zauważenia nadjeżdżającego peugeota.

Policjanci zabezpieczali miejsce kolizji w miejscowości Występ (Kujawsko-Pomorskie). Lekceważąc sygnały wydawane przez nadzorującą ruch straż pożarną 61-letni kierowca próbował ominąć pojazdy służb. Ze względu na swój stan trzeźwości nie udało mu się to i uderzył w radiowóz. Następnie wpadł na chodnik i potrącił policjanta. Funkcjonariusz odniósł poważne obrażenia ciała, dalej przebywa w szpitalu.

Dyżurny nakielskiej policji został powiadomiony o zdarzeniu z udziałem pieszego i auta osobowego, do jakiego doszło w miejscowości Występ. Czynności na miejscu zdarzenia wykonywali policjanci drogówki, straż pożarna oraz służby medyczne.

 

ZOBACZ: Śmiertelnie potrącił kobietę i pojechał dalej. Po kilkuset metrach wpadł do rowu

 

Pomimo, że miejsce kolizji było odpowiednio oznaczone, a pojazdy służb stojące na drodze były oświetlone, jadący od strony Nakła kierowca peugeota najpierw zlekceważył sygnały wydawane przez strażaków, następnie omijając wozy służb, uderzył w radiowóz. Następnie potrącił policjanta.

 

Poważne obrażenia ciała

 

Policjant z poważnymi obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala w Bydgoszczy. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo, przebywa jednak w szpitalu

 

ZOBACZ: Kierowca potrącił chłopca na pasach. Teraz dziecka szukają policjanci [WIDEO]

 

Peugeotem kierował 61-letni mieszkaniec Nakła. Kierowca miał w organizmie 2 promile alkoholu. Został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. W najbliższym czasie zapadną dalsze decyzje w tej sprawie.

msl/bas/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie