Psychotropy w przesyłce kurierskiej. Pies Dolar ujawnił niedozwoloną substancję

Polska
Psychotropy w przesyłce kurierskiej. Pies Dolar ujawnił niedozwoloną substancję
Odpowiednio przeszkolony pies Dolar potwierdził obecność substancji narkotycznych.

Mazowieccy funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej znaleźli w przesyłce kurierskiej ponad 5 kilogramów substancji psychotropowej o szacunkowej wartości 250 tys. złotych - przekazała w środę rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej Justyna Pasieczyńska.

Jak poinformowała rzeczniczka IAS, w jednym z magazynów przesyłek kurierskich funkcjonariusze mazowieckiej Krajowej Administracji Skarbowej wytypowali do kontroli jedną z paczek, która przyleciała z Holandii. - Zgodnie z deklaracją powinny w niej znajdować się akcesoria sportowe - powiedziała.

 

ZOBACZ: Próba przemytu... mrówek. Owady trafiły na kwarantannę

 

- Pies Dolar, odpowiednio przeszkolony, potwierdził obecność substancji narkotycznych w wytypowanej przesyłce. Po jej otwarciu ujawniono beżową, krystaliczną substancję o wadze ponad 5 kilogramów - podała.

 

 

 

Substancja sprzedawana jako dopalacz

 

Wskazała, że substancja została zabezpieczona i wysłana do Centralnego Laboratorium Celno–Skarbowego, gdzie podczas analizy okazało się, że jest to substancja psychotropowa o symbolu 4–CMC, sprzedawana jako "dopalacz". - Z zatrzymanego towaru można byłoby wyprodukować około 50 tys. sztuk gotowego narkotyku, o wartości ponad 250 tys. złotych - podkreśliła.

 

- Zatrzymany narkotyk wraz z dokumentacją został zabezpieczony przez Piąty Dział Dochodzeniowo Śledczy Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowy w Warszawie w celu prowadzenia dalszego postępowania - tłumaczyła.

 

Dodała, że za przywóz środków odurzających może grozić grzywna i nawet do lat 5 więzienia.

msl/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie