Przebrał się za lekarza, zmylił strażnika i uciekł z więzienia

Świat
Przebrał się za lekarza, zmylił strażnika i uciekł z więzienia
Twitter/@Sheriff_EWright
Podejrzany o morderstwo 2-miesięcznego syna przebrał się w lekarski fartuch

37-letni Chad Lee Houser trafił do więzienia stanowego w Karolinie Północnej związku ze śmiercią swojego 2-miesięcznego syna. Miał usłyszeć zarzut morderstwa dziecka. Mężczyzna wytrzymał w zamknięciu zaledwie dziewięć dni. Szczegóły o tym, w jaki sposób udało mu się przechytrzyć strażników i uciec z więzienia o zaostrzonym rygorze, ujawniły lokalne media.

Houser został aresztowany 1 lipca. Mężczyzna początkowo czekał na rozprawę w więzieniu w hrabstwie Cumberland. Po kilku dniach został jednak przeniesiony do więzienia stanowego w Raleigh. Podejrzany miał skarżyć się na ból w klatce piersiowej i zdaniem służb potrzebował profesjonalnej opieki medycznej w więziennym zakładzie opieki.

 

ZOBACZ: Złamał kwarantannę, odpowie za próbę ucieczki przed policją

 

Z informacji Fox News wynika, że w ostatni piątek po południu Houser przebrał się w znaleziony w zakładzie fartuch chirurgiczny. Następnie wyszedł ze strzeżonego przez strażników oddziału, podążając krok w krok za więziennym farmaceutą, który kończył pracę. 37-latek dla niepoznaki niósł torbę ze śmieciami.

 

Przechytrzył strażnika

 

Podejrzanie zachowujące mężczyznę tuż przy punkcie kontroli zatrzymał jeden za strażników. Kazał mu się wylegitymować, a gdy ten nie był w stanie pokazać żadnego dokumentu, kazał mu zostać w środku. Aresztant jednak nie dał za wygraną i zaczął dyskutować z funkcjonariuszem. W pewnym momencie miał "zniknąć mu z oczu" i w znany sobie tylko sposób wydostał się na zewnątrz.

 

 

Houserowi udało się pokonać zewnętrzne ogrodzenie więzienia, a następnie ukraść ciężarówkę stojącą na pobliskim placu budowy. Na jego nieszczęście samochód miał wbudowany lokalizator GPS. Policjanci odnaleźli mężczyznę dwie godziny później, przy sklepie z alkoholem w Sprign Lake, ok. 80 kilometrów od więzienia.

 

ZOBACZ: Zabił sołtysa i groził jego córce. Nowe ustalenia ws. tragedii we wsi Zbrza

 

Ostatnia udana próba ucieczki z więzienia stanowego w Raleigh miała miejsce w 1994 r.

bas/grz/ Fox News, ABC 11
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie