Śmierć sołtysa wsi Zbrza. Znaleziono zwłoki poszukiwanego mężczyzny

Polska
Śmierć sołtysa wsi Zbrza. Znaleziono zwłoki poszukiwanego mężczyzny
Polsat News
Od środy trwała obława na 57-latka

Policja odnalazła dziś nad ranem ciało mężczyzny, którego od środy poszukiwano w związku ze śmiercią mieszkańca wsi Zbrza (woj. świętokrzyskie). 57-latek miał ranę postrzałową głowy, prawdopodobnie popełnił samobójstwo - ustaliła reporterka Polsat News Joanna Śpiechowicz.

O śmierci sołtysa policjanci otrzymali zgłoszenie w środę po godzinie 14:00. Na terenie jednej z posesji mężczyzna odnalazł 61-latka z raną postrzałową głowy. Niezwłocznie po zawiadomieniu służb podjął czynności reanimacyjne.

 

- Niestety, nie przyniosły one rezultatu. 61-latek zmarł - poinformował sierż. szt. Karol Macek z KMP w Kielcach.

 

Sprawca uciekł

 

Dodał, że przy ciele nie znaleziono broni. - Wszystko wskazuje na to, że mężczyzna został śmiertelnie postrzelony i kwalifikujemy to jako zabójstwo. Na miejscu pracuje prokurator, biegły medycyny sądowej oraz technicy, którzy prowadzą oględziny miejsca zdarzenia, zbierają ślady i przesłuchują świadków – dodał. Nieoficjalnie, ofiara to sołtys miejscowości. 

 

ZOBACZ: Strzelanina w radiu. Pracownik zabił trzech kolegów

 

Sprawca uciekł. - Wstępnie ustaliliśmy, kim ta osoba mogła być. Była już wcześniej notowana i miała konflikty z prawem – podkreślił Karol Macek, dodając jednocześnie, że w poszukiwania podejrzewanego bierze udział kilkudziesięciu policjantów.

 

- W akcje zaangażowani są funkcjonariusze prewencyjni kryminalni i ruchu drogowego. Na drogach mamy wystawione posterunki blokadowe, kontrolujemy samochody tak, aby zatrzymać tego wytypowanego mężczyznę – dodał.

 

Postrzelił się w nocy

 

Policja opublikowała w środę późnym personalia i rysopis poszukiwanego mężczyzny, 57-latka, mieszkańca tej samej miejscowości.

 

- W poszukiwania zaangażowani zostali policjanci nie tylko z garnizonu świętokrzyskiego. Włączyli się w nie również funkcjonariusze z Krakowa oraz Radomia. Wykorzystano także trzy śmigłowce, dwa policyjne i jeden ze straży granicznej. Łącznie w poszukiwania zaangażowanych zostało blisko 350 funkcjonariuszy – poinformował nadkom. Kamil Tokarski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach.

 

WIDEO: policja o sprawie śmierci sołtysa

  

W nocy z środy na czwartek poszukiwany mężczyzna wrócił na teren swojej posesji. - Około godziny 1 w nocy 57-latek postrzelił się z broni, najprawdopodobniej tej samej, której wcześniej użył. Pomimo natychmiastowo udzielonej pomocy mężczyzny nie udało się uratować. Decyzją prokuratora ciało zostało zabezpieczone do dalszych badań – podkreślił Tokarski. Dodał, że policja pracuje pod nadzorem prokuratury nad dokładnym wyjaśnieniem przebiegu i okoliczności tego zdarzenia. 

pgo/luq/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie