Stolik z dworca w Końskich trafił na wystawę. Starostwo upamiętnia "historyczne wydarzenie"

Polska
Stolik z dworca w Końskich trafił na wystawę. Starostwo upamiętnia "historyczne wydarzenie"
konecki.powiat.pl
Pamiątkowy stolik w siedzibie Starostwa Powiatowego w Końskich

Prezydent przy niepozornie wyglądającym stoliku podpisuje ustawę na środku nieczynnego peronu dworca kolejowego - takie zdjęcie w marcu obiegło media. Andrzej Duda podpisał wówczas nowelę ustawy o transporcie kolejowym. Teraz Starostwo Powiatowe w Końskich dla "upamiętnienia tego historycznego momentu" urządziło mini wystawę, prezentując wspomniany stół z krzesłem i długopisem prezydenta.

Prezydent podpisał w marcu nowelizację ustawy o transporcie kolejowym, która wprowadza Program Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej - Kolej Plus. Nowela ma też przeciwdziałać wykluczeniu komunikacyjnemu.

 

ZOBACZ: Prezydent Duda podpisał Kartę Rodziny. Padły słowa o "obcej ideologii LGBT"


Prezydent podpisał ustawę na terenie nieczynnego dworca kolejowego w miejscowości Końskie w województwie świętokrzyskim. Zdjęcia z tego wydarzenia obiegły media także dlatego, że Andrzej Duda składał podpis przy postawionym na środku peronu stoliku. 

fot. Adam Kubka

 

Starostwo Powiatowe w Końskich przypomina to wydarzenie podkreślając jego "głęboko symboliczny charakter".

 

"Znak wykluczenia komunikacyjnego"

 

"Miejsce to przez lata tętniło życiem, mieszkańcy dojeżdżali do pracy, a uczniowie do szkół. Ostatni pociąg pasażerski odjechał ponad dziesięć lat temu, a dworzec i jego otoczenie popadały w ruinę, stając się znakiem wykluczenia komunikacyjnego wielu podobnych miast na terenie kraju" - czytamy w komunikacie. 

 

ZOBACZ: Trzaskowski: warto czytać, co się podpisuje

fot. Adam Kubka

 

Przypomniano, że zbudowana w 1885 roku "droga żelazna", prowadziła przez powiat konecki przez ponad 120 lat, dając szansę na "cywilizacyjny rozwój tutejszej społeczności".

 

CPK "w niezbyt odległej przyszłości"

 

"Miejmy też świadomość, że w ramach dotychczasowego utrzymania tempa rozwoju Polski, Prezydent Duda chce wprowadzać w życie ambitne inwestycje, w tym budowę Centralnego Portu Komunikacyjnego »Solidarność«, do którego będzie można, w niezbyt odległej przyszłości, dojechać szybką koleją z Końskich w zaledwie 50 minut" - zwrócono uwagę. 

 

Z tego powodu dla utrwalenia tego "historycznego wydarzenia, które daje naszej małej Ojczyźnie szansę na nowy cywilizacyjny rozwój", w siedzibie Starostwa Powiatowego w Końskich powstało specjalne miejsce, w którym ustawiono pamiątkowy stolik. 

msl/ml/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie