Pijany strzelał do dzieci na placu zabaw. Tłumaczył, że były za głośno

Świat
Pijany strzelał do dzieci na placu zabaw. Tłumaczył, że były za głośno
112.ua
Pijany mężczyzna strzelał z pistoletu traumatycznego w stronę dzieci na placu zabaw

W Berdiańsku na południowym wschodzie Ukrainy pijany mężczyzna strzelał z pistoletu w stronę dzieci na placu zabaw - podała we wtorek policja. Mężczyzna twierdzi, że chciał wystraszyć dzieci, bo były za głośno. Nikomu nic się nie stało, mężczyznę zatrzymano.

Biuro prasowe policji obwodu zaporoskiego poinformowało, że w poniedziałek po południu wpłynęło zgłoszenie od lokalnej mieszkanki, która oświadczyła, że według relacji jej syna mieszkaniec jednego z budynków strzela z okien mieszkania do dzieci, przebywających na pobliskim placu zabaw.

 

Policjanci udali się na miejsce i ustalili, że pod wskazanym adresem mieszka 48-letni mężczyzna. W jego mieszkaniu znaleziono m.in. pistolet maszynowy MP40, pistolet beretta, kilkaset nabojów, cztery granaty.

 

ZOBACZ: Rzuciła kamieniem w 6-latkę, szuka jej policja. "Usiłowanie zabójstwa"

 

- Na miejscu zdarzenia funkcjonariusze policji ustalili, że mężczyźnie, który był w stanie upojenia alkoholowego, nie spodobało się, że dzieci krzyczą na placu zabaw i zdecydował ich nastraszyć: zaczął strzelać w stronę nieletnich z pistoletu - powiedział przedstawiciel berdiańskiej policji Wołodymyr Werchowskyj.

 

Jak dodał, mężczyzna w przeszłości brał udział w operacji zbrojnej przeciwko prorosyjskim separatystom w Donbasie. Wstępnie ustalono, że broń i amunicję przywiózł ze strefy Operacji Połączonych Sił Zbrojnych Ukrainy.

 

Broń i amunicję skierowano do ekspertyzy, mężczyznę zatrzymano, a w sprawie wszczęto śledztwo.

zdr/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie