Czarzasty: nie ma teraz polityka, który zjednoczyłby całą opozycję

Polska
Czarzasty: nie ma teraz polityka, który zjednoczyłby całą opozycję
Polsat News
Włodzimierz Czarzasty w programie "Gość Wydarzeń"

- Robert Biedroń już dzień po pierwszej turze wyraził poparcie dla Rafała Trzaskowskiego - mówił lider SLD Włodzimierz Czarzasty, zaznaczając, że kandydat KO miał poparcie Lewicy, choć nie byłby to "prezydent marzeń". Wicemarszałek Sejmu stwierdził, że Trzaskowski przegrał wybory "przez historię Platformy".

Komentując słowa Grzegorza Schetyny i Leszka Millera, twierdzących, że Rafał Trzaskowski mógłby być liderem opozycji, Czarzasty odparł, że "ci panowie powinni sobie zadać pytanie: czemu nie wybrali na lidera opozycji Bronisława Komorowskiego, który pięć lat temu też przegrał wybory".

 

Małe różnice

 

- W drugiej turze różnice są bardzo małe – zaznaczył dodając, że w decydującej turze głosy zawsze się rozkładają mniej więcej po połowie. Przypominał także poprzednie wybory i zaznaczył, że kandydaci, który przegrywali, nie stawali się liderami opozycji. 

 

ZOBACZ: Wyniki wyborów prezydenckich 2020. Dane PKW

 

- Z liderami opozycji to jest tak, że powstają jeden dzień po wyborach i po tygodniu przestają nimi być - dodał. 

 

"Platforma ma problemy" 

 

- Nie ma teraz polityka, który zjednoczyłby całą opozycję - mówił Czarzasty. Zapytany przez Dorotę Gawryluk o Grzegorza Schetynę i wspólny start opozycji do Europarlamentu, odparł, że Schetyna "nie potrafił tej jedności utrzymać". 

 

ZOBACZ: "Nie będziemy wykupywać mediów na siłę". Bielan o repolonizacji

 

- Do Trzaskowskiego mam pełen szacunek, ale on przegrał przez historię Platformy, która nie mogła zintegrować opozycji. Dlaczego nie było rozmowy z Lewicą, z PSL? Dlaczego nie mieliśmy kontaktu? – pytał Czarzasty. 

 

WIDEO: Włodzimierz Czarzasty był gościem "Wydarzeń". Zobacz całą rozmowę

  

Polityk dodał, że PO ma obecnie problemy z formułą programową. - Jeżeli wyborca lewicy słyszy, że pan Trzaskowski ma zamiar pójść z Bosakiem 11 listopada, to zadaje sobie pytanie: po co Trzaskowski tam idzie? Rozdawać kartę LGBT, którą podpisał? - mówił Czarzasty.

 

Przewodniczący Lewicy i wicemarszałek Sejmu zapowiedział w programie w Polsat News, że "pogratuluje Andrzejowi Dudzie przy najbliższej okazji".

 

Dotychczasowe odcinki "Gościa Wydarzeń" można oglądać w zakładce "Programy".

laf/luq/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie